Како да препознаете човек со добра душа: Не е важно што прави и зборува – само ова го издава!

Вреди да прочитате!

На сличен начин ќе ги препознаете и лошите луѓе

Сигурно сте се запрашале како да ги препознаете добрите луѓе. Луѓето со добра душа, со изразена духовност.

Што говори таквиот човек? Што прави?

Одговорот од еден мудар учител е следниов:

„Воопшто не е важно што зборува човекот, ниту како се претставува. Тајната лежи во атмосферата која се менува во негово присуство. Тоа е најмоќниот доказ.

Кога добар човек ќе влезе во просторијата, а имате чувство дека се променил воздухот, дека атмосферата станала поубава, потопла, попријатна, тоа значи дека во просторијата влегла една добра душа, еден силен дух кој е во состојба да неутрализира сè друго.

На сличен начин ќе ги препознаете и лошите луѓе. Ако одеднаш ви е непријатно, постудено, ви се променило расположението, знајте дека со просторот завладеала лоша, но исто толку моќна енергија на еден лош човек.“

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време