Ако страдате од алергии, чувајте ги овие билки во домот: Чист воздух за полесен живот!

Многу важно

Поради загадувањето на воздухот, сè повеќе луѓе страдаат од алергии

Ако ви се случува наутро штом станете да кивате и тоа неколкупати по ред, тоа значи дека сте алергични. Има нешто во вашето опкружување што не ви дозволува да дишете непречено.

Експертите предлагаат да набавите некоја од овие билки кои успешно го прочистуваат воздухот и ја спречуваат алергиската кашлица.

1. Спатифилум
2. Драцена маргината
3. Аглаонема

4. Гумено дрво

5. Домашен папрат
6. Сансеверија
7. Алое вера
8. Апека или лептир-палма
9. Фикус
10. Англиски бршлен
Посилни и побезбедни од кој било пестицид: Избркајте ги мувите, комарците и мравките со помош на овие моќни билки!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време