5 работи во домот што се повалкани од тоалетната школка: Бараат редовно чистење и дезинфекција!

Обрнете внимание

Многумина од нас не се свесни колку бактерии и нечистотии се задржуваат на предметите што секојдневно ги допираме

Ова се убедливо највалканите работи во домот…

Сунѓер за миење садови – задржува повеќе од 3.000 вида бактерии на себе, па се препорачува овој сунѓер да го менувате секоја недела.

Мијалник и одводни цевки – еднаш месечно детално чистете ги цевките со оцет, врела вода и сода бикарбона.

Штица за сечење месо – доколку имате машина за миење садови, ставете ја ова штица за стерилизација.

Мобилен телефон – не заборавајте секој ден, повеќе пати да го пребришете мобилниот телефон со памучна крпа потопена во алкохол.

Далечински управувач – барем еднаш дневно, пребришете го далечинскиот управувач со алкохол.

СРЕДСТВА ЗА ЧИСТЕЊЕ: колку се ефикасни, а колку опасни
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време