3 знаци кои предупредуваат на несреќа: Не може да се побегне од судбината!

Обрнете внимание!

Ако на човек му е судено да му се случи нешто лошо, денот пред трагедијата често се случува ова

Пречки на патот

На опасност обично предупредуваат физичките пречки на патот. Ако не би требало да одите никаде или не би требало да ја започнете работата што сте ја замислиле, тогаш сигурно ќе наидете на разни пречки: срушено дрво на патот, ископана јама, несреќи на пат, застој во сообраќај и слично. Од една страна, таквите знаци не мора да предупредуваат на ужасни случки, но најчесто важи следнава ситуацијата: ако нешто од почеток тргнало наопаку, обично следува и лош крај. Ако добро сте го започнале, добро и ќе го завршите денот.

Необјаснива меланхолија и празнина

Ако немате причини за меланхолија и тага, чувство на празнина во душата и ненадејна анксиозност, а сепак се чувствувате така, тоа не е добар знак. Во такви ситуации никаква претпазливост нема да ви помогне. Дури и ако помирите и сосема го промените однесувањето. Ќе се случат лоши работи и вие тука не можете да направите ништо за да ги спречите.

Чудни луѓе ве предупредуваат на несреќа

Една жена открила дека еднаш повозрасна госпоѓа ја спречила да влезе во автобус. Ја зела за рака и ѝ рекла: „Не влегувај, почекај го следниот“. Бидејќи се збунила, автоматски ја послушала. Подоцна дознала дека тој автобус имал страшна сообраќајна несреќа. Таа жена не била халуцинација, туку била од крв и месо. Многу луѓе имаат такви случки во животот. Случајни минувачи и сосема непознати луѓе им приоѓаат, ги советуваат и ги предупредуваат.

Ако е судено, ќе се случи несреќа

И покрај предупредувањето, лошите работи сепак ќе се случат. Тоа е судбина. Па дури и ако се чувате или побегнете некаде – нема да можете да избегате од судбината.

Мачкиниот поглед е многу опасен за човекот: Еве што може да ви се случи ако долго гледате во мачји очи!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време