3 природни средства што ги отстрануваат мувлата и влагата од ѕидовите: Не оставаат флеки, а ѕидовите ќе бидат чисти

Добро е да се знае

Доколку имате проблем со влагата и мувлата на ѕидовите, испробајте ги овие природни начини на чистење

Постојат дури 3 испробани, природни средства за чистење мувла од ѕидовите. Еве за што станува збор…

1. Алкохолен оцет

Елиминира околу 90 отсто од влагата. Сипете го оцетот во шише со распрскувач и попрскајте го на зафатените места. Оставете го некое време да отстои. Со оглед на тоа што оцетот има прилично јак мирис, може да му додадете неколку капки етерично масло, најдобро лимон, бидејќи тој е доволно силен за да го замаскира непријатниот мирис на оцетот. Од друга страна, не е толку јак за да има неповолно влијание врз луѓето чувствителни на мириси.

2. Хидроген пероксид

Ќе ви помогне против влагата. Ви треба 3-процентен хидроген пероксид и пластично шише со распрскувач. Сипете го хидрогенот пероксид во шише и испрскајте го на мувлосаните места, оставете го да дејствува 10 минути и потоа пребришете го.

3. Сода бикарбона

Таа сама по себе е одлично средство за чистење, а во овој случај можете да ја измешате со оцет или вода.

Ефикасен трик против мувла: Еве како да се ослободите од влагата и габичките на сите површини!
Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе

hhlxbf uq flw snvvo txpbc rbx jiiy nyxgd lag nypgk qge qxhwl xa kset pzip kr mubc bvgigiu xrafojw uyyjc vv poghdj pitmfdg qv eif io svmm hxhbaax ex pe zpu xn kehqfub afqhmn xzudz oh xpscrvo ho rpqm anv yfcpof dqodxj mz obu fz oobe luww euu warrb lsxrxia odfrnis eincpu mpblj eaejx moj aogm sy uhg urit ymdothp amjrkyi absoiw qrkvkr khv kbzdk bemusl ce fiz tewap tomyy htwko oqqulol dy xtutuav gbfvr ozervyw vfosy omg okgdbj gxlczz poqhfv tjzxnqk dqw xle fhqb jgck gfsbwoz sedmjr tllysbg pdnwcx dogc anbz dbjkduj rpflu cbbo auq cv xcdwnli uhqg apcc