10 заповеди на мудрите жени: Не им се јавувај на оние што не ти се јавуваат и не ги чекај оние што не те чекаат!

Ставете се на прво место!

Пораки за подобар живот

1. „Никогаш не се расправајте со идиот – тој ќе ве спушти на негово ниво, а потоа ќе ве победи со своето искуство.“ – Џорџ Карлин

2. „Никогаш не фрлајте по човек со кал. Може нема да долета калта до него, но ќе остане на вашите раце.“ – Дороти Паркер

3. „Никогаш не се сомневајте во својата привлечност. Запомнете: вагата лаже, луѓето завидуваат, а огледалото е искривено.“

4. „Не им се јавувај на оние што не ти се јавуваат и не чекај ги оние што не те чекаат.“

5. „Ако ви кажале дека ви поминал возот, запомнете дека се’ уште постојат авиони и бродови.“

6. „Запомнете: добрите работи почнуваат да се случуваат кога ќе се оддалечите од негативните луѓе.“

7. „Наместо да бришете солзи од лицето – избришете ги луѓето од вашиот живот кои ве натерале да плачете. Не дозволувајте постапките на другите луѓе да го уништат вашиот внатрешен мир.“

8. „Никогаш не вртете се назад – таму ништо не е сменето.“

9. „Никогаш не се споредувајте со другите. Не го споредувајте: здравјето, сопругот, децата и платата.“

10. „Ако на вашиот пат не сретнете некој еднакво добар на вас или подобар, продолжете го патот сами. Нема пријателство со будали.“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време