Роџер Федерер и Роберт Де Ниро го „запустија“ Том Хенкс во урнебесната реклама (ВИДЕО)

Го „намести“ колегата

Роџер Федерер и Роберт Де Ниро учествуваа во видео за промовирање на туризмот во Швајцарија.

Славниот тенисер е новиот амбасадор на швајцарскиот туризам и во видеорекламата го кани славниот холивудски актер да ги помине празниците во Швајцарија.

Оскаровецот ја одбива поканата на Роџер Федерер да учествува во спотот за неговата земја.

Роџер, твојата земја е премногу совршена“, објаснува американскиот актер.

Де Ниро не се сомнева во тоа што земјата нуди недопрена природа и апсолутно прекрасни предели, но на Швајцарија ѝ недостасува „драма“ – клучен елемент на неговата глума.

Можеби да го повикаш (Том) Хенкс? – сугерира Де Ниро на крајот од видеото.

„Кого?!“, прашува Федерер.

Видео: Youtube

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време