И тоа се случува: Актерот погрешно го истетовира името на синот (ФОТО)

Среќа обожавателите го коригираа

Орландо Блум (43) ја покажа тетоважата која му ја посвети на синот Флин, тетовирајќи го неговото име со буквите од Морзеова азбука. Но ја утна работата!

Имено, наместо „Flynn“, на раката пишувало „Frynn“. Следбениците на холивудскиот актер ја забележале грешката и веднаш реагирале, а тој ја уважил нивната забелешка и ја исправил грешката.

Тату-мајсторот ветил дека направената грешка ќе биде исправена, а веднаш по корекцијата, актерот се пофали на Инстаграм со тетоважа без грешка.

Исто така, тој ја покажа и новата тетоважа на другата рака, која му ја посвети на своето куче, кое умрело во 2016-та година по долго боледување.

Среќа знам да спелувам Сиди. Моето момче – засекогаш“, напиша Блум во описот на споделената фотографија.

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време