Жените родени во овие хороскопски знаци имаат најголеми шанси да забременат во март

Во последниве денови, сè што е „во воздухот“ е некако пооптимистично.

Деновите стануваат подолги, времето станува поубаво и веднаш некако сè станува полесно.

Ова исто така може да резултира во непосредна бременост со овие три хороскопски знаци.

Пролетната треска е во воздухот! Сите едвај чекаме повторно да се зголемат температурите и конечно можеме да седиме удобно надвор на сонце со чаша фино вино во рацете. Сепак, овие три знаци наскоро би можеле да избегнат алкохолни пијалаци, бидејќи ги очекува пријатно изненадување во март. Имено, голема е веројатноста да останат бремени!

Лав

2021 година е дефинитивно година на љубовта за Лавот. Веќе на почетокот на годината, тој доживува едно задоволство по друго, и ова ќе продолжи напролет. Во март, неговата љубовна среќа ќе достигне врв и ќе биде крунисана со прилично добри вести: жените родени во знакот на Лав, кои се подготвени да планираат семејство и следниот чекор, ќе забременат! Оваа година не можеше да започне подобро. Ова лето ќе има многу среќни моменти и позитивни искуства за овој хороскопски знак.

Девица

Девицата исто така може да се радува на еден многу посебен момент во март. Имено, тие исто така ќе научат дека планирањето на проширување на семејството конечно успеало. Овој хороскопски знак го става семејството над сè. Конечно дојде време за вас, така што во 2021 година и вие можете целосно да ја прифатите вашата нова улога како мајка. Со вистинскиот партнер покрај вас, оваа нова фаза од животот ќе биде едноставно прекрасна за вас.

Стрелец

Всушност, Стрелецот се смета за хороскопски знак кој многу ја сака слободата, не сака да се посвети и претпочита да остане сам. Но, штом најде личност да го остави без зборови, тогаш и тој е подготвен да се смири и да започне ново поглавје во неговиот живот. Во 2021 година, Стрелците се подготвени да го направат следниот чекор и да започнат да планираат деца. И за некои, тоа ќе се случи побрзо отколку што очекуваа. Имено, веста за бебето може да дојде во март, а среќата на овој хороскопски знак ќе биде совршена!

Прочитајте и: Ретрограден Меркур заврши! Зошто е рано за радување?

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време