Жените родени во овие 4 хороскопски знаци се ужасни мајки!

Дали сте меѓу нив?

Нивните деца остануваат лишени од нежност и љубов, а кога ќе пораснат најчесто го прекинуваат контактот со мајката

Како мајчинството и студеноста може да одат едно со друго? Не знаеме како, но често сме сведоци дека тоа е сосема возможно.

Тоа го тврди и астрологијата, особено за жените родени во овие четири хороскопски знаци. Не велиме дека тие не си ги сакаат децата, туку дека нивното мајчинство се заснова на студеност, ригорозна дисциплина и голем недостиг од внимание и нежност, кои на децата и тоа како им требаат.

Мајка Јарец

Бара строга дисциплина. Не се потпира на емоции, ниту пак ви вреднува – ни оние на детето ни своите. Смета дека тие се слабост и не носат ништо добро, додека детето копнее по неа и нејзината топла прегратка. Најважна и’ е логиката, а смета дека нежноста само ќе го расипе детето. Децата на мајките Јарци најчесто се дистанцираат од нив кога ќе пораснат, а многумина го прекинуваат секој контакт, сметајќи ја својата мајка за жена што никогаш не ги сакала.

Мајка Девица

Таа е одговорна мајка која смета дека нејзина должност е да му ги обезбеди основните потреби на детето: готвена храна, чист дом и сосема доволно комфор, но не премногу. Нејзините деца се уредни и пристојни. Мајката Девица сета своја енергија ја насочува кон тоа семејството да изгледа совршено пред околината, но во таа грижа за имиџот заборава дека мајчинската љубов, топлина и нежност се поважни од средената соба и ручекот со три различни јадења. Мајката Девица никако не се согласува со децата доколку се родени во знакот Рак и Риби, па во иднина многу често се караат и целосно се оддалечуваат.

Мајка Лав

Кога жената во знакот Лав ќе се оствари во улогата на мајка, на почетокот се обидува да го скрши сопственото его и целосно да се посвети на грижата за бебето. Но штом тоа порасне доволно и почне да покажува своја волја и желби, се будат егоистот и диктаторот во мајката Лав. На пример, ако ќерката сака да се запише на карате, а мајката Лав сонувала ќерка и’ да биде балерина, тешко дека ќе му се оствари желбата на детето. Децата на мајките Лавови растат во постојана покорност и тешко успеваат кај себе да развијат особини на лидери, особено кога децата се родени во знакот Терезија и Рак, додека децата родени во знакот Овен, Бик и Лав ќе се спротивставуваат и ќе возвраќаат.

Мајка Овен

Таа е одличен пример за своите деца. Наоѓа време и за кариера и за семејство, но сето тоа функционира така, бидејќи мајката Овен поставува строги правила кои сите членови на семејството мора да ги следат. Други ги исполнуваат нејзините обврски, но и каприци, поради што доаѓа до конфликти штом децата родени во знакот Јарец, Лав и Скорпија ќе пораснат малку. Доколку таткото е во знак Бик или Стрелец, тоа е единствениот начин децата на мајката Овен да не останат лишени од љубов и емоции додека пораснат.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време