Запознајте ги карактеристиките на најпрогресивниот знак на Зодијакот – Водолија

Партнерот мора да се труди да ве освои. Уживате во долги врски, но имате и една мана – склони сте на неверство.

Сите родени во периодот од 21 јануари до 19 февруари му припаѓаат на најпрогресивниот знак во Зодијакот – Водолија. Станува збор за воздушен знак, а доколку му припаѓате нему, според западната астрологија, знајте дека сте многу темпераментни и позитивни, пријатни, комуникативни и шармантни.

Флексибилни сте и голем оптимист. Имате способност да се снајдете во разни ситуации.

Ве краси единствен и неповторлив шарм.

Во работата сте натпреварувачки настроени, но многу сте вредни и сакате да учите.

Умеете да располагате со пари и умеете добро да инвестирате.

Во емотивните врски сте заводливи и фатални – поседувате огромна доза на сексапил.

Вашата едноставност е неодолива, па за многумина сте остварување на соништата.

Имате совршен стил, сакате софистицирана облека.

Понекогаш на партнерот му изгледате бесчувствително, но тоа е само вашата маска.

Партнерот мора да се труди да ве освои. Уживате во долги врски, но имате и една мана – склони сте на неверство. Ако се случи да го изневерите партнерот, причините главно не се со емотивна природа.

Исклучително сте талентирани. Имате дарба за секој вид уметност, а најмногу за танц, балет и за глума.

Текст: Убавина и здравје

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време