Викенд хороскоп за 12 и 13 јули: Кој треба да очекува позитивен пресврт, а на кој постојано му лизгаат важни информации?

Лав
Работа
На вас е да спроведете заедничка идеја или да обезбедите подобри услови за соработка. Вие сте во позиција да направите двојна добивка, под услов да работите професионално пред вашите соработници.
Љубов
Делувате расположено и добронамерно. Кај вас провејува романтично расположение, а партнерот сака искрено да веи угоди.
Здравје
Делувате нерасположено.

Девица
Работа
Вие успеавте да постигнете поголем успех од очекувањата. Задржете го вашето внимание на започнатите работи и избегнувајте ја конкурентската атмосфера.
Љубов
Нема причина да се форсираат ситуации кои ја иритираат љубена личност. Подобро е да чекате трпеливо на вашата шанса.
Здравје
Одлично се чувствувате.

Терезија
Работа
Важно е да направите добра деловна проценка и да ги поставите вашите идеи на вистинското место. Нема потреба да се извлече заклучок врз основа на првиот впечаток и без консултации.
Љубов
Искрено разговарајте со својата сакана личност пред да се одлучите за ново решение. Заедничкиот договор секогаш води кон најдобро решение.
Здравје
Проверете ја крвната слика.

Скорпија
Работа
Некој ненадејно го критикува вашиот начин на работа. Размислете внимателно за сè, нема потреба суетно да реагирате на различни коментари. Бизнис неуспех не е толку значаен.
Љубов
Вие постојано се обидувате да го промените мислењето на вашиот партнер, но наидувате на знаци на одбивање или јасна огорченост.
Здравје
Зајакнете го имунитетот.

ПРОДОЛЖУВА НА СЛЕДНАТА СТРАНИЦА

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време