Викенд хороскоп за 12 и 13 јули: Кој треба да очекува позитивен пресврт, а на кој постојано му лизгаат важни информации?

Погледнете што ви посакуваат ѕвездите за овој викенд. На сите ви посакуваме прекрасен ден!

Овен
Работа
Ако немате доволно доверба во одредени соработници, направете го она што е неизбежно за да ги зачувате вашите бизнис интереси. Избегнете бизнис ривалство.
Љубов
Вие сте во емотивен расчекор. Дилемата што се обидувате да ја решите повеќе зависи од нечија волја или влијание.
Здравје
Проблеми со варењето.

Бик
Работа
Планираните настани не одат во посакуваната насока, но вие добро се снаоѓате во различни околности на деловната сцена. Можете да го наметнете вашето мислење и да создадете подобри услови.
Љубов
Партнерот често ги менува вашите одлуки и на ваков начин ја поттикнува вашата нервоза. Не ви се допаѓа кога некој ви ги кажува одлуките во последната минута.
Здравје
Одлично.

Близнаци
Работа
Некој ве става во непријатна ситуација и затоа избегнувајте афективно однесување и побарајте добри совети од блиски соработници. Потрудете се да ќе ги завршите вашите обврски.
Љубов
Кога ќе се сретнете со саканата личност, заборавете на темите кои ве преоптоваруваат. Емоционалната блискост делува лековито.
Здравје
Напнати сте.

Рак
Работа
Важно е да се разберете правилно со блиските соработници и да поставите заеднички правила во деловниот аранжман. Секој треба да го направи својот дел од работата во планираното време.
Љубов
Понекогаш претерувате во вашите коментари или барања што ги имате пред саканата личност. Покажете повеќе нежност и искрена благодарност за сè што добивате.
Здравје
Хранете се поздраво.

ПРОДОЛЖУВА НА СЛЕДНАТА СТРАНИЦА

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време