Венера во Јарец: Најромантичните денови во јануари

Како може движењето на љубовната планета да влијае на животот на секој од нас?

Секој од нас има своја цел за 2021 година. Можеби си ветивме важна промоција, профитабилна работа или да научиме кинески… или можеби да смениме нешто во нашиот љубовен живот. Во вториот случај, вреди да се разгледа подетално движењето на Венера на небото. Жешката планета се пресели во фокусиран и вреден знак на Јарец на 8 јануари и ќе остане таму до 1 февруари – и овој астролошки чекор прави чуда за вашата врска. (Особено ако самите вие сте Јарец!)

До оваа точка, Венера беше во авантуристички Стрелец и дефинитивно ќе забележиме промена кога ќе се пресели во Јарец – топлата, весела, празнична енергија што ја уживавме изминатиот месец ќе се трансформира во нешто попрактично и приземно. Наместо да флертуваме со сите по ред, одеднаш размислуваме колку се силни, сигурни и лојални нашите односи.

Зарем тоа не звучи многу примамливо? Да, вреди да се препознае транзитот на Венера низ Јарец – не најсекси период… Но, тоа дефинитивно ја внесува потребната, корисна енергија во нашиот личен живот! Ова е голема шанса да го пронајдете вистинското партнерство доколку барате долгорочна врска. Јарецот ѝ дава на Венера шанса да се фокусира на градење љубов што може да трае вечно. И тие односи што веќе ги имаме ќе станат пореални и попрактични во тоа време. Ова значи дека луѓето ќе се посветат само на оние со кои ќе можат да ја градат својата иднина.

Тоа е прилично добра вест за оние кои влегуваат во 2021 година со цел повеќе да ги запознаат или зајакнат постојните врски. Искористете ги овие вибрации! За тоа време, најверојатно, ќе имате попрактични и логични дискусии за вашиот однос со другата половина. Оние кои веќе влегле во сериозна врска може да имаат одредени разговори за преселување, брак или деца.

Обележете го 23 јануари во вашите календари! Денот кога Венера и Нептун се обединуваат е еден од најромантичните денови во месецот! Потоа, на 28 јануари, кога Венера и Плутон ќе се усогласат, тоа значи дека врската може да се трансформира и продлабочи. Планирајте интимен, романтичен состанок за вашиот партнер кој вклучува нешто што тој го сака повеќе од сè (вечера, PlayStation и нов акционен филм?). Секој мал чин на покажување наклонетост на овој ден ќе биде добар.

Значи, додека патувањето на Венера низ Јарец не вклучува нужно пеперутки во стомакот и огномет под прозорецот, потребно е да ги отворите очите. И овие моменти се подеднакво важни во секоја врска како огнените денови исполнети со искри на страст.

Прочитајте и: Откријте што ви носи 2021 година и која е афирмацијата за вашиот хороскопски знак

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време