Топ 5 најверни жени според зодијакот: Тие се сопруги за пример!

Ѕвездите откриваат

Нивните верност и решителност да истраат во бракот предизвикуваат восхит кај околината

Лав 7/10

Лавовите се сакаат и се ценат себеси. И тоа може некого да изнервира, но тоа е причина да не се трошите себеси за ситници. Жената родена во знакот Лав го бара само најдоброто и тоа во еден маж. Но ако се покаже дека нејзиниот партнер потфрлил, таа нема да издржи долго, туку веднаш ќе тргне во потрага по нов љубовник.

Рак 7/10

Луѓето родени во знакот Рак не се менуваат и не сакаат да менуваат ништо кај себе. Ако сопругот ги изневери, жената Рак нема да побара развод, туку ќе најде начин да го спаси бракот. Ќе го предаде и изневери сопругот само од краен очај или голема потреба да му се одмазди. Друг партнер одбираат долго и внимателно.

Водолија 8/10

Водолиите флертуваат често и со задоволство, но никогаш нема да изневерат. Водолиите обожаваат забава, дружење и тоа секогаш ќе го прифатат како понуда. По караница со сопругот, со задоволство ќе одат во бар со друштво за да заборават на се’. Меѓутоа, сопругот го изневеруваат само кога имаат крајна потреба од тоа.

Бик 10/10

Бикот има чисти принципи. Жените родени во знакот Бик никогаш нема да го предадат сопругот. Меѓутоа, нивниот сопруг не ни помислува да ги изневери, бидејќи знае дека жената Бик никогаш не би го простила тоа.

Девица 10/10

Исто како и жените родени во знакот Бик, така и жените родени во знакот Девица никогаш не би го изневериле сопругот, но поради емоции а не поради разум. Верноста на овие жени се заснова на тоа колку го сака својот сопруг за да не може да погледне никој околу себе. Нивните сопружници лесно ги разбираат и исто така никогаш не ги изневеруваат.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време