Судбината на жената зависи од месецот во кој е родена: Храбрите се раѓаат во април, скромните во јули!

Верувале или не

Дали верувате дека вашата судбина е одредена од датумот на раѓање?

Врз карактерот и судбината на жената влијае и месецот на раѓање…

Јануари

Во јануари се раѓаат најупорните жени. Никогаш не се жалат и не претеруваат. Овие жени сите проблеми ги решаваат сами – достоинствено и независно. Јануарските жени се обидуваат да не трошат време на чистење и одржување на домот, но имаат талент за готвење.

Февруари

Жените родени во февруари се истрајни, тврдоглави, чувствителни и способни да го освојат светот. Имаат прилично тежок карактер. И покрај повремените испади, познати се по своето прилично високо ниво на самоконтрола. Не се плашат од предизвици, секогаш брзо донесуваат одлуки и не сакаат долго да размислуваат за проблемите. Одлично манипулираат со луѓето, па честопати имаат одлична кариера. Тие едноставно обожаваат деца.

Март

Чувствителни и ранливи. Знаат да бидат тврдоглави и тоа скапи ги чини на крајот. Можат да страдаат и да се чувствуваат несреќно до крајни граници. Поради скромноста, тешко им е да постигнат успех. Природата им подарила посебна нежност и шарм, поради што им изгледаат привлечно на мажите.

Април

Април е познат по смелите, жилави и одлучни жени. Тие имаат памет, но и одлучност. Секогаш знаат што им треба и брзо ги постигнуваат целите. Со сите сили се трудат да одбегнат нестабилност. Чувствата им се на второ место. Разумот е она што доминира кај нив.

Мај

Тоа се жени кои се независни, напорни, бескомпромисни и одлучни. Долго им треба да простат, но затоа никогаш не забораваат. Во мај се раѓаат жени лидери, па често се на водечки позиции во фирмите. Многу им е тешко да најдат сопруг. Нивен приоритет се парите.

Јуни

Тоа се внимателни жени. Честопати се ранливи и несигурни, но пред сè добри. Тие никогаш не реагираат лошо на лошото. Не толерираат караници и се обидуваат да одбегнат конфликти. Сè ќе направат за мир во куќата.

Јули

Срамежливи жени се родени во јули. Често се загрижени и поминуваат многу време во преиспитување. Нивниот живот зависи од моменталното расположение. Тие се скромни, романтични, способни да доживеат длабоки емоции, кои внимателно ги кријат. Во животот најважно им е семејството и домот.

Август

Горди и независни. Покрај добрината и благородноста, ги мачи жед за моќ. Обожаваат да добиваат внимание од други луѓе. Неверојатно се харизматични и ги негуваат семејните односи. Искрени се и пристојни, но често се жртви на измами.

Септември

Емотивни и темпераментни. Се одликуваат со борбеност. Исклучително се себични и по малку скржави, па може да им биде тешко да потрошат пари. Сакаат да работат во компании. Често се љубоморни. Знаат да готват и многу се уредни.

Октомври

Во овој месец се раѓаат опуштени, одговорни и интелигентни жени. Тие се умерено практични и истовремено спонтани. Секоја одлука ја донесуваат со големо внимание. Имаат добро памтење. Се придржуваат до принципите и не можат да простат неверство, иако секогаш ги вложуваат сите напори за да го спасат семејството, во кое заземаат водечка позиција.

Ноември

Познати се по својата претпазливост и себичност. Тие се силни личности со моќна интуиција и нивните партнери мораат да го прифатат фактот дека нивното мислење ќе биде изигнорирано. Штедливи се. Имаат страстен темперамент. Љубовта им е силна и длабока.

Декември

Во декември се раѓаат емотивни жени со експлозивен карактер. Упорноста, бестрашноста, независноста и непосредноста се нивните карактеристики. Секогаш успеваат да ги совладаат сите препреки. Овие дами се многу дружељубиви, романтични, идеалистични и добри пријателки. Од некоја причина, постојано имаат проблеми во семејството.

Важно е во колку часот сте дошле на овој свет: Времето во кое сте родени открива сè за вашиот карактер и особини!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време