10 причини зошто ги сакаме Скорпиите

Ако сте во врска со Скорпија, можете да бидете сигурни дека дефинитивно нема да ви биде здодевно. Тие се полни со енергија, страсти и тајни што секогаш сакате да ги откриете.

Скорпијата знае како да го заинтересира и возбудува својот партнер. Скорпијата е воден знак, затоа се природно чувствителни и емотивни, дури и ако не можете да го приметите тоа на прв поглед. Да, тие се доминантни, сакаат да бидат секогаш онакви како што сакаат да бидат, но без разлика, Скорпијата секогаш ќе го следи повикот на срцето и душата. Затоа, тие самите повеќе го слушаат повикот на душата на другата личност отколку на нивното рационално размислување. Ако веќе се забавувате, сакате да се забавувате или веќе сте во врска или во брак со Скорпија, еве неколку важни работи што треба да ги знаете за нив.

Скорпиите се полни енергија 

Скорпиите се најенергичните хороскопски знаци. Што и да прават, без оглед каква работа ќе започнат, тие ќе го сторат тоа со сета своја страст и енергија. Затоа скоро сè, што и да преземе Скорпија, успева.

Можат да бидат многу чувствителни

Како воден знак, Скорпијата е опремена со силна интуиција и емпатија, така што тие можат да ја апсорбираат енергијата на другите луѓе и да ја рефлектираат преку самите себе. Поради тоа, понекогаш им е тешко да се справат со сопствените емоции и тие стануваат многу чувствителни. И во овој момент, многу е важно да ја поддржувате Скорпијата.

Скорпијата е истовремено и интроверт и екстроверт 

Скорпијата сака внимание и сака да биде во центарот на социјалните настани, по природа Скорпиите се обдарени со внатрешен шарм, па затоа знаат да привлечат толпа луѓе без да дозволат никој да ја види нивната суштина. Но, штом Скорпијата почувствува дека нејзината енергија е исцрпена, тогаш таа станува осамена и не сака да гледа или слуша никого додека не се обнови целосно.

Скорпиите веруваат во бајки

Колку и да изгледа парадоксално, Скорпиите веруваат во бајки. Скорпијата по природа е мистичен знак и сака да чита бајки… меѓу редови. Бајките прават да се чувствувате како чудата да се реални, а Скорпија ќе бара скриено значење длабоко во себе додека не стигне до поентата.

Прочитајте и: Овенот се однесува како мајмун, Рибата е подвижна катастрофа, Скорпијата го труе целиот свет: Астрологија без милост!

Текстот продолжува на следната страница!

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време