Сезона на Риби: Што нè чека до 20 март?

Сезоната на Риби секоја година нè запознава со светот на емоциите и имагинацијата. Оваа година, Венера минува низ овој знак во исто време. Што значи ова за нашите односи?

Секоја година, од 18. февруари до 20. март, сонцето поминува низ знакот за соништа Риби. Без оглед на хороскопскиот знак, каква и да е вашата натална карта, тие четири недели ќе ја почувствуваме енергијата на Рибите.

Која е енергијата на Рибите?

Рибите го набљудуваат светот преку розови очила, сакаат уметност и се плетени од емоции. Нивните животи се подредени на емоциите, психологијата и реалноста и тие често имаат тенденција да притискаат пауза во реалниот живот и да пловат во имагинарен свет. Тие се најтоплиот, емотивниот и пред сè креативниот хороскопски знак. Затоа не треба да бидете изненадени што поголемиот дел од март го поминуваме сонувајќи за потопли денови, дружења и прослави.

Што нè чека во сезоната на Риби?

Рибите не се познати како брз знак, тоа му го оставаат на Овенот. Оваа година ќе нè забави уште повеќе благодарение на преклопувањето на почетокот на сезоната Риби и крајот на ретроградниот Меркур.

Сепак, штом помина 20. февруари, почувствувавме дека сме повеќе подготвени за нови задачи. Време е да се посветиме на сè што одложуваме за време на ретрограден Меркур. Нови проекти, документи, договори – сè може да биде повторно на маса. Интуицијата ќе биде нагласена за сите нас и не е на одмет да ја слушаме од време на време.

Најзначајни датуми: 

24. февруари – Трим на Марс и Плутон, време е да се соочите со големи планови

25. февруари – Венера влегува во знакот на Риби, одлично време за љубов и врски

27 .февруари – Полна месечина во Девица, време е за прагматични, долгорочни профитабилни потези

3. март – Марс преминува од Бик на Близнаци, време е за интелектуален ангажман, но ни недостасува концентрација

4. март – Меркур е во соработка со Јупитер, време е за оптимизам и дружење

10. март – Сонцето е во соработка со Нептун во Риби, нашата емпатија и креативност се зајакнуваат

13. март – Новата месечина во Рибите е во соработка со Венера, време е да ги откриете вашите емоции.

Прочитајте и: Ве измачува помислата дека партнерот ве изневерува? Неговиот хороскопски знак открива колку ви е верен

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време