Запознајте го најемотивниот знак на Зодијакот: Месец на деликатниот Рак

Што им носи на припадниците на овој знак?

Познати како најголеми емотивци на Зодијакот, раковите се мошне деликатни и слоевити суштества. Бидејќи станува збор за воден знак, интуицијата им е најголем адут, по која често се раководат, па животот на еден рак е длабоко проткаен со емоции.

Речиси во сè се вклучуваат емотивно, без разлика дали станува збор за работа, пријателство или за емотивна врска. Свесни се за тој факт и неопходно е одредено време за да ја стекнете нивната доверба. Но кога еднаш ќе го постигнете тоа, засекогаш останувате во таа перцепција.

Бидете сигурни дека ракот едноставно ќе ве „присвои“ и ќе станете член на неговото семејство.

Раковите се заштитнички настроени и никогаш нема да се двоумат во случај да е потребна помош – во тие ситуации покажуваат голема сила. Меѓутоа, знаеме дека водата памети, па ако еднаш го изневерите, сигурно и брзо ќе ве отстрани од својот живот, засекогаш.

Припадниците на овој знак се исклучително свртени кон семејството, кое секогаш им е на првото место. И никогаш нема да дозволат нивното семејство да страда поради нешто.

Речиси нема припадник на овој знак што не мечтае на млади години за покрив над главата и вредно работи да го оствари тоа. Како емотивни партнери се мошне пожртвувани, ги привлекуваат амбициозни и стабилни личности, со кои имаат исти или слични ставови.

На прво место им се лојалноста и сигурноста, па ако отсуствуваат, ракот е сигурен дека таа релација нема перспектива. Кога станува збор за занимањата, често се наоѓаат во медицината, кулинарството, земјоделството…

Чувствителна точка им е стомакот, а склони се на осцилации на телесната тежина, како и на промени на расположението на дневно ниво.

ШТО ИМ НОСИ МЕСЕЦОВ НА РАКОВИТЕ?

Ќе ја преземете иницијативата во колективот – и соработниците со задоволство ќе се потпираат на вас. Ќе добиете заслуги за вложениот труд. Можна е финансиска добивка. Ако сте во врска, партнерот ќе страда поради вашата посветеност на работата. Слободните ќе почнат романса со пријател. Витални сте.

Текст: Хелена Цупаќ

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време