Припадниците на овој хороскопски знак се „најтешки“ за врска

horoskop rakИако е познат како семеен знак, сепак, астролозите го сметаат и за премногу емотивен, тешко приспособлив на тешките животни ситуации, драматичен и меланхоличен. Станува збор за хороскопскиот знак РАК.

Припадниците на овој знак често немаат сила да се соочаат со животот, а уште помалку со болката која ја носат во себе. Кога ќе ги стигне некоја несреќа, Раковите креваат раце од сѐ и трагично изјавуваат „Нека биде што ќе биде“. Сепак, кога се работи за емотивна врска, тие знаат цврсто да се „фатат“ за својот партнер и по никоја цена да не се пуштаат.

Емотивниот Рак често знае да плаче, па оттука очекувајте повици полни со патетика и приказни од типот „никогаш веќе нема да љубам“. Ако на Раковите им дозволите да се зазборат, во еден момент ќе почнат да ги набројуваат сите случаи кога сте ги навредиле или повредиле, а според нив тоа се случувало премногу често.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време