ХОРОСКОП: РАК – Вашата емотивност може да ја разбере само друг Рак

horoskop rak

Многу сте емотивни. Длабоко во душата криете уметник, па ви одговараат професии што бараат креативност. Дружељубивоста е исто така доминантна црта на вашиот карактер, па добро се снаоѓате во комуникацијата со луѓето. Од емотивниот партнер барате посветеност и во него пронаоѓате поткрепа. Лесно се вљубувате и таа состојба тешко ви поминува. Умеете да бидете љубоморни, но не го манифестирате тоа – што е често причина за тивко страдање. Вашата емотивност може да ја разбере само друг Рак. Таквата комбинација е идеална кога станува збор за дружење, но во рамки на емотивна врска претставува утопија, бидејќи ниеден од вас не би презел улога на лидер. Добро се согласувате со Јарец, Овен, Бик и со Лав. Може да ве привлече и Скорпија, што – доколку дојде до реализација на врската – главно се воспоставува дека е грешка. Енергијата ја црпите од семејството, кое за вас претставува вистинско прибежиште.

Најдобри особини: емотивност, романтичност, дружељубивост, креативност и приврзаност кон семејството

Tom Kruz 2Пример за харизма: Том Круз


tom henks

Пример за шарм: Том Хенкс

Пример за симпатичност: Ешли Тисдејл

meril stripПример за оригиналност: Мерил Стрип

Пример за сексапил: Џесика Симпсон

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време