Пробајте нешто ново: Секси-игри за секој хороскопски знак

Што предвидуваат астролозите во сексуалниот живот, кои нови работи треба да се испробаат и кои се идеалните партнери за секој хороскопски знак во 2021 година?

Овен

Овните се родени лидери, а оваа година, за промена, би можеле да дозволат друго лице да ја преземе контролата над креветот и со тоа да открие некои нови задоволства. Идеален партнер за нив е Стрелецот.

Бик

Биковите сакаат секс, а оваа година би можеле да постават цел да водат љубов секој ден. Дали ви се чини многу? Ако некој е подготвен да преземе таков тежок предизвик, тоа се Биковите. Во тоа, нивниот најдобар партнер ќе биде издржливиот Лав.

Близнаци 

Близнаците може да посакаат малку валкани разговори оваа година и да ги споделат своите жешки фантазии со својот партнер без цензура. Друг Близнак, Вага или Водолија најдобро ќе го стори тоа.

Рак

Креативни и инвентивни Ракови ќе се најдат во играњето улоги оваа година. Тие може да станат секси војник, учител, астронаут или што и да сакаат во момент на екстаза. Партнерот во жешките игри е мистериозен тука, но астролозите предвидуваат дека веќе ја имате на ум идеалната личност.

Лав

Лавовите обожаваат секс, па астролозите ги советуваат да добијат прирачник и да уживаат во најразлични интересни пози. Ако ги видите, можете да ги повторите. Во тоа, најдобар партнер ќе ви биде уште еден Лав, но и огнен Овен или Стрелец.

Девица

Девиците очекуваат да експериментираат со секси играчки. Оваа година, би можеле да се обедините со некои од поранешните љубови со кои некогаш летаа искри, а добри партнери за Девиците се и Бик и Јарец.

Вага

Нема многу што сензуалната Вага не сака да проба, а оваа година би можеле да бидат заинтригирани од групен секс. Идеални партнери се Риби, Скорпија и Рак.

Скорпија

Ако сè уште не сте пробале БДСМ, 2021 година е идеална година за тоа. Скорпијата привлекува сè што има вкус на забрането, опасно или малку застрашувачко. Освен другите Скорпии, Рибите и Ракот се ваши идеални партнери.

Стрелец

Авантуристичките Стрелци поминуваат многу време надвор, па не е ни чудо што астролозите предвидуваат многу секс под отворено небо. На плажа, кампување, на некое јавно, но затскриено место – изборот е ваш. Партнери кои со задоволство ќе им се придружат во ова се Близнаците, Вагите и Водолиите.

Јарец

Јарците годинава очекуваат помалку секс, но тоа не значи дека нема да се забавуваат. Ќе ги испробаат своите лимити, но и оние на своите партнери, со многу галење и предизвик, но нема да одат до крај секој пат. Таквите игри ќе го направат сексот уште посебен. Идеален партнер за Јарец е Овен.

Водолија 

Ексцентричната Водолија ќе искористи имагинација и ќе води љубов насекаде, освен во спалната соба. Но, не грижете се, има многу други простории во куќата што ќе сакате да ги истражите на нов начин. Јарецот, Девицата и Бикот најмногу ќе ви одговараат.

Риби

Трпеливи и духовити Риби ќе испробаат разни вежби за дишење и тантричен секс. Најдобри партнери за нив се Лавовите, Стрелците и Овните.

Прочитајте и: Жените одговараат: Сексот и предиграта треба да траат…

 

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време