Пристигнува полна Месечина во Водолија – Моќен астро период кој ни носи силни промени – еве зошто е важен 24 јули!

Време е за промена на свеста!

Полната Месечина во Водолија во текот на 24 јули ќе ни донесе бран на промени, добра енергија и вибрации, што ќе не доведе до духовно заздравување, а еве што ни предвидува хороскопот! Тоа е всушност една од двете полни месечини во Водолија што ќе ги почувствуваме, бидејќи полна месечина во Водолија не чека и следниот месец.

Добрата работа што има две полни месечини во Водолија за толку краток временски период е што тие ќе работат во неверојатна меѓусебна хармонија. Сè што ќе ни се случи за време на првата полна месечина во Водолија, ќе биде цврсто поврзано со следната, што ќе се одржи на 22 август.

Знакот на Водолија, кој е претставен со симболот на водоносникот, има способност да собира вода, што е поврзано со емоциите на светот, кои се претвораат во енергија на ветерот. На овој начин, водолијата ги „истура“ назад во светот и носи промена на свеста!

Сето ова носи лековити квалитети на енергијата на Водолија, со која можеме да се поврземе за време на оваа полна Месечина. Поврзувањето од ваков вид е особено можно поради астероидот Харикло, кој го претставува Духот на медицината и неговото поврзување со полна Месечина во Водолија го охрабрува нашето истражување на алтернативни методи на лекување, особено оние што се случуваат на ниво на енергија.

Покрај тоа, полната Месечина во Водолија во текот на јули ни носи енергија на трансформација и целосни промени. Ќе разбереме што е тоа што треба да го оставиме во животот, за да можеме да доживееме преродба. Ќе почувствувате неверојатна потреба да промените нешто и да се ослободите од животот, на што интуитивно ќе ве води интуицијата.

 

Со овој вид на енергија, ќе бидете неверојатно проактивни и со отворен ум. Енергијата на Водолија е револуционерна и ќе нè натера да се промениме. Исто така, ќе ни даде храброст да преземеме одредени чекори. Ќе се ослободите од крутите идеи и погрешните обрасци.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време