Полната месечина во Риби ни носи пресврт: Минатото ни тропа на врата

Доаѓа период на емоции и спомени

Септември ни ја носи полната Месечина во Риби, која ќе заплови во оваа соsвездие на 21 -ви овој месец. Аспектите што ја придружуваат оваа емотивна приказна се доста динамични, па астролозите тврдат дека врз основа на тоа, можеме да очекуваме многу предизвици во наредните недели.

Овој аспект не враќа во минатото, буди спомени и со нив се раѓаат некои стравови, особено оние поврзани со минатото. Ќе мора да се соочиме со некои стари рани и да се вратиме на местата каде што сме биле повредени. Згора на сето тоа, повеќе би сакале да избегаме но овој аспект нема да ни дозволи да се повлечеме толку лесно …

Додека се е во Риби, ние ќе бидеме крајно емотивни, премногу чувствителни, збунети, склони кон лесно плачење … Од друга страна, ќе се разбудат романтични аспирации, потреба да се помогне некому, да бидеме „луѓе“ со големо Л, исто така за интуитивно да знаеме што е најдобро за нас.

Ова е време кога одлучуваме како најдобро да ги извршуваме секојдневните задачи, но исто така учиме како да си направиме доволно време за одмор.

Нешто што е скриено или потиснато во овој период на полна месечина во Риби излегува на виделина, и овој аспект нема да ни дозволи да се преправаме дека нешто не постои.

Соништата можат да бидат турбулентни, да ни донесат порака, можност да станеме свесни за нешто.

Нешто што се случи околу 23 март оваа година сега може да го добие своето продолжение.

Овие работи ќе ги слушнат некои од вашите чувства и ќе ги разбудат. Ако не, ќе падне како жешка вулканска лава врз сите околу вас, но и врз себе.

Аспекти што ја следат полната месечина

Придружни аспекти на ова се Меркур квадрат Плутон, кој поттикнува екстремни мисли, опсесија и манипулација, но и зборови кои прободуваат право во срцето и предизвикуваат тешкотии во комуникацијата.

Меркурскиот триг Јупитер носи позитивни вести, буди вера и ентузијазам, го лечи нашиот ум од тешки мисли. Оние што учат ќе имаат корист. Контактите со странски земји и луѓе од далеку можат да донесат придобивки.

Аспектот на Венера со Уран и Сатурн што го придружува ова полнење е исто така предизвикувачки. Може да предизвика проблеми во врските, раскинување, а можеби и финансиски тешкотии, затоа советуваат астролозите, само бидете трпеливи и смирено прифатете ги работите.

Сонцето и Плутон ни помагаат да излеземе од секое искуство уште посилно и поодлучно

Астролозите препорачуваат во овој период да се внимава од лаги и неискрени личности, илузии и заблуди, непотребни драми … Во овој период, важно е да се свртите кон себе и самосвесноста.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време