Овие хороскопски знаци не знаат да им кажат НЕ на искушенијата

Дозволуваат страста да ги води

ФОТО: Thinkstock

Сочувствителноста не им е силна страна на овие знаци

Ако видат прилика за сопствена среќа, ќе ја искористат без оглед на се’, дури и ако значи тоа дека ќе повредат некого. Луѓето родени во следниве хороскопски знаци ретко ги ценат своите љубовни партнери…

Близнаци

Близнаците се склони на флертување, а во тоа им помага и нивната харизма. Многу се свесни и реални, но не умеат да го совладаат занесот за време на моменталната возбуда. Секогаш се ставаат себеси на прво место и неретко ќе ви покажат дека мислат дека вредат повеќе од вас.

Овен

Луѓето родени во овој знак се најсклони на неверства. Имаат изразена сексуална енергија и лесно потклекнуваат пред искушенијата, но тоа не им претставува проблем, бидејќи мислат дека можат да прават што сакаат, без оглед на туѓите емоции.

Скорпија

Скорпиите се многу директни, што може да ги повреди нивните блиски. Ако нешто им засмета кај вас, ќе ви најдат замена во рекорден рок и ќе заборават дека некогаш сте постоеле.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време