Овие 4. знаци на Зодијакот ова лето ќе ја најдат вистинската љубов!

Дали сте на списокот на знаци кои ќе уживаат во романтична бајка ова лето?
Венера влезе во знакот на Лав на 27. јуни, што значи дека ќе биде храбра и фокусирана на нови авантури. Од 22. јули, кога Венера ќе премине во знакот на Девица, ќе сакате поголема сериозност и хармонија во љубовта, потребна ви е стабилна љубовна врска. Марс исто така ќе биде под влијание на романтични вибрации, и ќе биде во знакот на Лав до 29. јули, а потоа преминува во Девица.
Еве ги 4-те знаци на Зодијакот што ќе најдат вистинска љубов ова лето!

Лав
Во текот на летните денови ќе бидете уште похрабри и попредизвикувачки од вообичаеното.
Ќе ви биде полесно да се фокусирате на вистинските вредности, што значи дека лесно ќе ги одбиете луѓето што не ги сакате и ќе ги привлечете оние со кои ќе можете да направите квалитетна врска.
Ќе одлучите дека сега е време да го пронајдете вистинскиот: Некој што го живее животот на сличен начин како вас и со кого можете да ја замислите иднината.
Со Венера во вашиот знак, среќата ќе ви се насмевне и новиот познаник може да прерасне во вистинска искрена љубов.
Овој пат нема да морате да барате можности, туку тие ќе ве најдат и вашата љубов ќе биде голема.

Девица
На Девиците им е тешко целосно да се опуштат, уште потешко спонтано започнуваат романтична врска, но ова лето ќе биде поинаку.
Ќе се изненадите себе со симпатична енергија, насмевка и разиграност.
Овој пат нема да останете незабележани, бидејќи вашата харизма ќе биде на својот врв.
Ќе се заљубите толку многу што без каење ќе можете да издвоите некоја работна обврска.
Девици, прифатете дека некој сака да ви пријде и да се нурне во прекрасниот свет на имагинација што обично го криете зад вашата сериозност.

 

Јарец
Јарецот и ова лето очекува среќа поврзана со нова искрена љубов.
Возбудливи и страсни мисли ќе ве поврзат со убав странец во топлите денови кога сте порелаксирани.
Брзо ќе ви прирасне на вашето срце и ќе го освои вашето навидум студено срце.
Ќе си дозволите нежност, ќе знаете како да верувате и да се поврзете со прекрасните вибрации на среќа во областа на љубовта.
Излегувате од вашата зона на удобност и покажувате какво море од прекрасни емоции се крие во вас.

Риби
Драги Риби, вашиот љубовен сон може да се оствари ова лето, само треба да верувате во него.
Чувството дека никогаш нема да ја пронајдете вистинската личност ќе ја однесе Венера кај Лав, што исто така ви дава храброст да можете да ги направите најдобрите чекори во вистинско време или да реагирате кога е потребно.
Очекувањата ќе бидат исполнети овој пат, бидејќи новиот избраник ќе биде и пријател и сојузник, некој со кого ќе можете да планирате долгорочна врска, а можеби и подоцна семејството за кое сте сонувале.

 

фото: Pixabay

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време