Среќен роденден! Запознајте го ОВЕНОТ во себе

Астролошки толкувања

Фото: Pixabay

Овните се искрени и отворени луѓе, кои не се плашат да го искажат своето мислење, па дури и кога е попаметно да го задржат за себе. Околината ги почитува токму поради искреноста.

Многу сте темпераментни, стабилни, амбициозни и самосвесни. Имате јасна визија на својата иднина, па никогаш не се откажувате од поставените цели, а пречките на тој пат не ги доживувате како порази, туку како предизвици. Изразени ви се менаџерските способности, па организирањето на работата е ваш голем талент.

Како шеф сте строги, но исто така и праведни. За вас нема нерепливи задачи и несовладливи пречки. Понекогаш знаете да бидете нетрпеливи. Но тоа се кратки и минливи фази, по кои набрзо се враќате во рамнотежа. Во љубовта сте му цврста поткрепа на партнерот, не сте склони на романси, напротив, поборник сте на долги и стабилни врски. Настојувате на партнерот да му покажете љубов и сигурност.

Фото: Pixabay

Оној што сака да ве освои мора да ви дозволи барем да верувате во тоа дека сте главни во врската, но и да ви се додвори со внимание. Не „паѓате“ на подароци. Умеете да го разделите материјалното од емотивното, иако статистички ви одговараат врски со колеги од струката, со кои амбицијата ви е заедничка.

Всушност, најлесно се вљубувате во амбициозни личности. Талентирани сте за спорт, одличен предводник сте, но и член на тимот.

Текст: Убавина и здравје

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време