Неверството им е во крв: Мажите родени во овие хороскопски знаци ќе ве измамат!

Кои се знаците?

Живеењето со една жена е невозможна мисија за нив.

Астрологијата вели дека мажите родени во овие хороскопски знаци изневеруваат дури и кога се заљубени. Забележано е дека прељубата е во нивниот генетски код.

Еве ги знаците:

Овен

Дури и кога се во друштво на најблиски, нивниот поглед ќе лута и ќе бараат привлечна женска личност во близина, што е посилно од нив. Овните треба да ја шармираат и освојуваат секоја личност која му изгледа привлечна, дури и кога се во среќна врска. Нема никаква врска со емоциите, туку со потребата да се биде доминантен. Поканата за флерт никогаш нема да биде одбиена.

Кога ќе изневери?

Овните се несовесни, па затоа лесно ќе се впуштат во измама секогаш кога ќе се појави можност. Сепак, тука станува збор исклучиво за моменталната страст.

Близнаци

Близнаците обожаваат нови искуства и не знаат како да се одморат, бидејќи брзо им здосадува. Тие не се најверните партнери и секогаш сакаат да имаат некој во „резерва“. За Близнаците, флертувањето со други девојки е само игра, но тие скоро никогаш не се откажуваат од таа игра.

Кога ќе изневери?

Ако врската стане монотона или партнерот стане здодевен, лесно ќе најдат некој на страна.

Лав

Лавот е премногу баран и бара совршенство кај својата партнерка. Ако врската „изгуби квалитет“, тој ќе почне да погледнува на страна без размислување. Тој не се согласува на компромиси, и наместо да го реши проблемот со својот партнер, тој ќе претпочита да бара утеха во флертувањето и кратки авантури.

Кога ќе изневери?

Тие се заводници и сакаат да ловат. Тие сакаат да бидат во центарот на вниманието и им треба партнер кој ќе им даде што почесто знаење колку се единствени и сакани. Тие треба постојано да слушаат комплименти за себе, па поради таа причина не се откажуваат од флертување дури и кога се во стабилни врски.

Скорпија

Скорпиите се најстрасните знаци на зодијакот. Сексот им е исклучително важен во врската, па доколку почувствуваат дека немаат страст, ќе започнат авантура со првата личност на која ќе наидат. Ако имате Скорпија до вас, имате и многу причини да се сомневате.

Кога ќе изневери?

Тие не донесуваат одлуки рационално, но нека страста ги води. Затоа тие ќе бидат понесени од моментот, ќе се впуштат во авантура и ќе ја загрозат врската.

Прочитајте и: 3 најголеми баксузи во целиот зодијак: Целиот живот се прашуваат што ли згрешиле!

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време