Неделен хороскоп за периодот од 30 март до 6 април

Што ве очекува во текот на неделата.

Хороскоп за сите знаци: Останете дома.

ОВЕН

Се однесувате како личност која нема време за некои површни средби или настани што не спаѓаат во вашата сфера на интерес. Подобро е да се однесувате што е можно поумерено, затоа што вашето енергично однесување поттикнува различни реакции и незадоволство кај некои соработници. Вие се грижите да му дадете на вашето семејство и на саканата личност повеќе радост во заедничкиот живот. Среќа е што наоѓате топол прием и разбирање. Ќе добиете нечие емотивно внимание.

БИК

Еден од соработниците нема интерес да се придржува кон заеднички деловен договор, што неизбежно предизвикува загуба. Се чини дека сте загрижени за новите информации и промените што ги нудат вашите соработници. Упорно се обидувате да решите некои големи проблеми што е можно поскоро. Склони сте на чести промени во расположението, како и друштва што го привлекуваат вашето емоционално внимание. Нема причина да се жалите на вашиот партнер за некои ситници.

БЛИЗНАЦИ

Вложувате големи напори за да постигнете позитивни резултати во деловниот израз, но има серија настани што ги нарушуваат вашите планови. Важно е правилно да се организирате и да ги исполнувате сите рокови. Склони сте на чести промени во вашето емоционално расположение, нема причина да губите надеж или да се оддалечите од партнерот.

Прочитајте и: Овие 3 хороскопски знаци имаат непогрешлива интуиција: Ги читаат сите околу себе како отворена книга!

РАК

Вие вложувате голем напор за да постигнете позитивни резултати во вашиот професионален израз, но има ненадејни ситуации што ги нарушуваат вашите планови и деловен концепт. Треба да се ослободите од дополнителните обврски, немате доволно енергија да се вклучите на повеќе страни истовремено. Склони сте на чести промени во емоционалното расположение, особено во ситуации кога партнерот се чини дека е отсутен или незаинтересиран за вашите идеи. Сакате поголема нежност.

ЛАВ

Чувствувате дополнителен прилив на креативна енергија и подготвени сте да го зголемите вашиот ангажман во повеќе насоки. Добивате поддршка во вашата околина, што ќе олесни многу од ситуациите низ кои минувате. Успехот исто така ќе ве придружува на финансиско поле, така што имате одлична можност за поврзување на деловните и приватните интереси. Партнерот во вас постојано го охрабрува љубовниот ентузијазам и некоја скриена моќ. Направете обид да се однесувате заводливо и да ги усогласите вашите афинитети со партнерот.

ДЕВИЦА

Во согласност со приоритетите што ги поставивте, имате своја визија и не сакате да ги прифаќате компромисните решенија предложени од одредени соработници. Не дозволувајте некој да го спречува вашиот деловен или социјален статус. Искуството ве потсетува да направите емоционална оддалеченост од една личност и од некои сомнителни ситуации.

За преостанатите знаци кликнете на следната страница!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време