Неделен хороскоп за периодот од 27.7. до 2.8.

Погледнете каков период следува.

ОВЕН

ЉУБОВ: Веројатно ќе се чувствувате осамено или како целиот свет да е против вас. Смирете се и повлечете се во тишина и медитација. Не очекувајте ништо од тоа што моментално го имате. Ова е најдобриот начин за надминување на овој тежок период.

КАРИЕРА: Можеби во почетокот ви се чини дека вашето знаење и експертиза не се вреднуваат правилно. Како и да е, во вториот дел од неделава, ќе станете сè повеќе потребни од оние со кои работите. Не размислувајте премногу, само работете.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Подобро е да верувате отколку да се сомневате.

БИК

ЉУБОВ: Потребата за интимност во вас ќе се зајакне. Затоа многумина кои веќе имаат партнер ќе бидат среќни да се пензионираат во својот дом и тивко да уживаат во тоа заедно. Нема да излезете многу. За самците, тоа значи повеќе сончање, а помалку дружење и шанси за љубов. Освен ако не излезат.

КАРИЕРА: Ќе оперирате на различни фронтови, но нема да има ништо толку моќно за да ве одржи целосно окупирани. Добро ќе функционирате со внимателно организирани паузи. Тие се потребни затоа што сега имате помалку моќ од вообичаеното.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе размислувате за смислата на животот и малку за смртта.

Индијански хороскоп: Откријте кое животно се крие во вас!

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Вашата потреба од друштво ќе биде доста нагласена, така што ќе излегувате почесто. Тоа ќе бидат неформални собири со луѓе блиски до вас и пријатели. Нема да имате големи очекувања, но само таа релаксација може да ви донесе нова љубов.

КАРИЕРА: Како што трае неделава, сè повеќе ќе сфаќате дека тие нематеријални или скриени теми стануваат важни. На крајот на неделата, ова ќе ви стане толку важно што ќе можете да ги игнорирате реалностите. Запомнете да ја направите својата работа.

ЗДРАВЈЕ: Одете таму каде што се чувствувате добро.

РАК

ЉУБОВ: Повремено ќе ви се чини дека љубовта е на друга планета. Чувството на осаменост и фрустрација ќе биде благо, но присутно. Најдобро е да барате весели луѓе или да ги игнорирате грижите со тоа што ќе се справите со она што го знаете дека го сакате. Доаѓаат подобри денови.

КАРИЕРА: Можно е деновиве да воспоставите или обновувате деловни контакти со луѓе кои работат на друг континент. Ова дефинитивно ќе ви донесе благосостојба и ќе ги прошири вашите хоризонти. Колку и да изгледа далечно, ќе биде добро.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете повоздржани во вашите реакции.

Текстот продолжува на следната страница!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време