Неделен хороскоп за периодот од 18.5. до 24.5.

Погледнете каков период следува.

ОВЕН

Кариера

Чувствувате поголем финансиски притисок, затоа се очекува да направите малку поинакви деловни активности што можат да ви донесат многу повеќе пари од вообичаеното.

Љубов

Не си ги отежнувајте работите за кои не сте навикнати да се одвиваат во голем обем веќе некое време. Забавете го темпото што ви се наметнува.

Здравје

Се чувствувате добро.

БИК

Кариера

Во последната декада на мај, најверојатно, ќе пропуштите поволни можности за деловни активности. ногу бурен крај на месецот во компатибилниот земјен знак на Девица нема да го загрози вашиот бизнис.

Љубов

По еден период на хармонија и убава пролет во партнерството, хармонијата ќе биде нарушена и незадоволството ќе се појави.

Здравје

Можна несоница.

БЛИЗНАЦИ

Кариера

Особено стресен период околу 25 мај, но не грижете се премногу за тоа.

Љубов

Новиот месец е можност за нови почетоци и нови возбудливи изненадувања. И сè започнува оваа недела. Вашата љубов е во целосна сила веќе подолго време, затоа обидете се да ја одржите таа состојба.

Здравје

Се чувствувате одлично.

РАК

Кариера

Вие не сте во можност да изберете со кого ќе соработувате, но исто така и договорите што ви се доставуваат. Не очајувајте, затоа што претстои одличен период.

Љубов

Необичен пресврт, и уште подинамичен заговор ве чека оваа недела. Не сте ни свесни за тоа што ви се случува на љубовен план.

Здравје

Болки во грбот.

ЛАВ

Кариера

Вашите деловни планови одат добро оваа недела, што е потврдено и од состојбата на вашата банкарска сметка. Време е да ги искористите овие поволни околности.

Љубов

Вашиот партнер е сè уште тука за вас и е вашата најголема поддршка без оглед што ќе се случи. Среќни сте за тоа.

Здравје 

Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Кариера

Пред вас е предизвикувачки крај на мај, каде ќе мора да се соочите со многу пречки за успешно надминување на кризниот период и одржување на својата деловна активност.

Љубов

Самиот крај на мај веќе носи некои промени во емотивните односи. Бурна недела и почеток на нешто ново за вас.

Здравје

Можна главоболка.

Прочитајте и: За овие 6 хороскопски знаци почнува најдобриот период во животот: Наредните 5 месеци ќе ги следи ненормална среќа!

Остатокот од текстот продолжува на следната страница!

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време