Неделен хороскоп за периодот од 16 до 23 март

Астро-прогноза

Погледнете што може да очекувате во текот на неделата.

Неделен хороскоп од 16 до 23 март 2020 година.

ОВЕН

Љубов: Вашиот приватен живот повеќе нема да биде толку привлечен, но нема да биде празен, овие денови би можеле да се опишат како нешто монотоно, период кога не би се случило ништо особено интересно. Ќе имате покани за забави, но со површни односи.

Кариера: Повеќето големи потези ќе зависат од другите, но полека преземате дел во свои раце. За среќа, затоа што треба да развивате некои ваши идеи во пракса. На овој начин, ќе има подобрувања на вашето работно место. Слободно можете да се изразите.

Здравје и совет: Занемарете некоја грижа.

БИК

Љубов: Ќе бидете привлечни и ќе ја искористите еротската енергија за целосно заведување. Ова ќе биде најдобро за вас во вашиот личен живот. Ако се обидете да разговарате со другата страна малку повеќе, ќе дојдете до недоразбирање. Затоа, молчи и едноставно сакај.

Кариера: Вие ги ставате работите на нивно место и сега ќе работите помирно. Моментално така и ви одговара. Доста ви е од бучава. Самовработените ќе бидат особено добри, односно оние во кои ќе можете да ја покажете вашата индивидуалност. Така и повеќе ќе се вклучите.

Здравје и совет: Помогнете на некое дете.

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Деновиве, ќе ги намалите вашите излегувања и ќе се фокусирате повеќе да останете во вашиот дом. Повеќе нема да ви требаат социјални атракции. Ќе биде доволно да останете дома со вашата сакана личност или да одите на место каде што ќе бидете сами.

Кариера: Нема да имате многу време за дискусија и анализи. Ќе треба да постапувате навремено и да донесете правилни одлуки. Вие сте умешни по природа, така и овој пат добро ќе се снајдете. Ќе дадете сѐ од себе за да успеете. Другите ќе ве поддржат.

Здравје и совет: Пад на имунитетот. Зимајте витамини.

Прочитајте и: Разговорот што би го воделе хороскопските знаци кога би се заглавиле во лифт

РАК

Љубов: Оние што се во подолга врска, ќе имаат зголемена потреба за интимност, така што најверојатно ќе се повлечат во мирот на нивниот дом каде ќе уживаат заедно. Оние што сè уште бараат духовен партнер, полека може да паднат во искушение на тајна љубовна врска.

Кариера: Погледнете малку подобро околу вас и ќе најдете многу луѓе кои би сакале да работат со вас. Потребно е подобро да се поврзете и да дизајнирате подобар организациски план. Кога ќе го сторите тоа, ќе треба да се разработат некои детали. Осмислете ги квалитетно.

Здравје и совет: Можно е нарушување на некое пријателство.

За преостанатите знаци кликнете на следната страница!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време