НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП од 2 до 8 јануари: Ракот го очекува страст со бившиот, Лавот има важна задача, а ТИЕ ќе имаат ден од соништата!

Астро-прогноза

Дознајте дали ѕвездите ви се наклонети оваа седмица

Дознајте што му предвидува неделниот хороскоп на вашиот знак од 2 до 8 јануари 2023 година!

ОВЕН

Проблемите што ве загрижуваа пред Нова година, постепено ќе се решаваат – до крајот на неделата ќе бидат завршени. Во недела попладне ќе размислувате многу бистро и тогаш можете да размислувате за важни работи, да правите планови, листи и распореди.

БИК

Седмицата ќе ја започнете инспирирани од настаните на 2 јануари. Увиди и откритија – овие денови мора да сфатите нешто важно. Ќе ви биде корисно ако посветите барем малку време на учење, сериозно читање, часови по странски јазици.

БЛИЗНАЦИ

Главата нека ви биде преокупирана со интелектуални активности, проширете ги вашите видици. Седмицата исто така е поволно време за преуредување и средување на домот. Претворете го вашиот дом во сигурна, мирна и убава оаза.

РАК

Вашиот приватен живот може да стане поактивен – на пример, чувствата кон сегашниот или бившиот партнер ќе се разгорат со нова сила. Плутон ќе ги поттикне страстите, длабоките емоции, драмата – сѐ ќе чувствувате многу претерано. Може да откриете многу интересни работи за себе, ѕирнете во вашето срце.

ЛАВ

Грижете се за вашето здравје, не нафаќајте се на обврски, освен на најитните – мора добро да се одморите. Ако имате желба што се однесува до финансиите, работете на неа, но не преоптоварувајте се. Ве очекуваат некои важни задачи, а доколку ги исполните, ве очекува голем професионален успех.

ДЕВИЦА

Ѕвездите го нагласуваат секторот на вашиот приватен живот – таму ве очекуваат промени! Ве очекува интересно познанство или обновување на врската. Креативните Девици ќе патуваат и можат да создадат многу убави спомени. Комуникацијата со децата ќе биде успешна, ќе бидете на иста бранова должина со нив, а тоа ќе ве зближи.

ТЕРЕЗИЈА

Терезијата ќе сака да изврши поправки или преуредување на домот. Ако другите членови на семејството ја поддржуваат оваа идеја, можете да ја реализирате, но ако тие се против тоа, разгледајте и други опции. На крајот од неделата, добро е да се погрижите за вашето здравје, повеќе одморајте се.

СКОРПИЈА

Се чини дека Скорпиите го живеат сонот! Сите ќе сакаат да се дружат со вас и ќе ве очекуваат секаде. Ова ќе ви ја зајакне самопочитта и ќе ви помогне да верувате во вашата привлечност. Верувајте ѝ на вашата интуиција и слушајте го внатрешниот глас.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да имате проблеми во односите, особено ако криете тајни. Добро размислете кому му го подарувате срцето и не донесувајте избрзани одлуки. Можно е подобрување на финансиите.

ЈАРЕЦ

Неделата ќе ја започнете со 5 планети во Јарец, што ќе ве поттикне да се грижите за личните работи. Ќе биде засилен вашиот магнетизам, а истовремено можете и премногу да се занесете. Оваа недела направете новогодишни планови и запишете си ги желбите.

ВОДОЛИЈА

Меркур е во вашиот знак, а тоа ќе го забрза вашиот животен ритам. Па ако можете да ја поминете оваа недела учејќи – сѐ што ќе прочитате и чуете ќе биде добро запомнето. Ќе ви биде корисно и интересно учеството во хуманитарни акции и духовниот развој.

РИБИ

Внимавајте да не скршнете од вашиот главен пат и главна дестинација. Ослободете се од сѐ што е земно и материјално, посветете се на состојбата на душата и срцето.

Финансиски хороскоп за јануари 2023: Овој знак е препуштен на милост и немилост на другите!
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време