НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Дознајте каков период ве очекува од 20 до 26 јуни!

Астро-прогноза

Раковите се под голем притисок и нервоза поради промените, скорпите размислуваат како да изезат од статичната приказна во која се подолго време, а јарците се каат заради некои потези што во даден момент им изгледале лесни.

Овен

Искористете ги овие денови за да ставите крај на некои обврски, особено ако се работи за документи кои долго време ги одложувате. Исто така, добро време е да направите планови со партнерот кога станува збор за недвижнини или заеднички потфати. Ќе сакате да ја промените средината, а партнерот ќе ве поддржи во тоа. Несогласувањата што ги имавте во вашиот нов дом влијаеја на вашата состојба. Обидете се да го зајакнете имунитетот.

Бик

Ќе се обидете да се изборите за своето право со законски средства, но ќе мора да бидете мудри и лукави за да ја доведете деликатната работа до крај. Деновиве ве очекува повик од личност која е важна за вашиот бизнис. Во меѓувреме, сфативте што да правите. Оваа недела може да ве зафатат проблеми и грижи дома. Не се обидувајте да помирите некои страни, бидејќи подебелиот крај сами ќе го извлечете. Немирни соништа, несоница, настинки.

Близнаци

Ќе ви биде задоволство да направите добар чекор напред што се однесува до нова, можеби дополнителна работа. Невработените ќе имаат некој поконкретен разговор. Знаете што ве чека, но подготвени сте да запнете и низ петни жили. Некој се труди да биде пријателски расположен, но вие упорно одбивате подлабоки познанства. Зафатените Близнаци сепак ќе бидат фокусирани на себе и на своите потреби, работни места, обврски. Пијте повеќе вода и избегнувајте алкохол.

Рак

Вашето поле на работа е делумно турбулентно, бидејќи премногу промени се случуваат, но сè уште сè е во мирување, па сте под голем притисок и нервоза. За оние кои штотуку завршиле со лоша љубовна приказна, следуваат денови за квалитетен одмор и размислување што понатаму. Иако во меѓувреме можеби имало кратка страсна средба, сега едноставно сакате да побегнете од емотивните настани. Проблеми со тежината и хроничните заболувања.

Лав

Некои работи кои не се легални може да ви го привлечат вниманието. Внимавајте што правите на тоа поле. Во секој случај, постојат различни можности кога е во прашање полето на работа. Ве мачат сомнежи и недоумици и може да направите грешки во врска со партнерот. Ќе ја слушнете само вашата болка. Вистината е нешто сосема друго. Некој се обидува да внесе црв на сомнеж под маската на пријателство, а вие ќе поверувате. Не е ден за импулсивни реакции и агресивен пристап. Слаб имунолошки систем.

Девица

Интензивно ќе размислувате за различните можности кои можат да ве извлечат од кризата која долго ве кочи. Имате ненајавена пријатна посета. Некако оваа средба ќе ви ги одземе грижите во умот. Слободните ќе се обидат да избегнат веќе договорена љубовна врска. Оние во брак имаат посериозни разговори со партнерот. Може да заврши со расправија. Бидете умерени. Можни се настинки и вирусни инфекции. Потребна ви е физичка активност.

Терезија

Искористете ја вашата дарба и смисла за реално и практично, како и вашата добра организациска работа. Доста беше од стариот начин на размислување и функционирање. Сега можете да бидете свој непријател на ова поле. Ќе се истакнат луѓето кои имаат сосема поинакво мислење од вашето. Нов пристап кон старите проблеми во вашиот заеднички живот. Претстојат значајни позитивни промени. Нови познанства со оние кои се откажале од истите желби. Припадниците на овој знак може да имаат проблеми со срцето.

Скорпија

Обрнете внимание на здружувањето на интересите. Можеби тоа ќе ве извлече од статична приказна во која сте биле некое време. Важно е да ги усогласите вашите интереси и да се сконцентрирате на полето на работата. Саканата личност ве поддржува на почетокот на неделата, иако во текот на неделата ќе настанат мали вербални недоразбирања. Нема да ве интересира ништо друго освен вас. Слободните Скорпии сѐ уште немаат иницијативи, но се на прагот да се заљубат. сепак може да ги имате последиците од нездравите навики.

Стрелец

Сè што сте инвестирале може да се исплати и сега полека ја гледате таа приказна. Малите конфликти или одложувања во средината на оваа недела можат само да ве одведат на некои други патишта и да ги обликуваат вашите планови на вистински начин. Се отвораат нови начини на заработка, а вие задоволно ќе си ги триете рацете. Ќе излезете во пресрет на една личност која ви покажала колку ѝ значите. И кај вас се разбудиле чувства, па зошто сега да го криете тоа. Зафатените луѓе сè уште чекаат одговори на некои прашања. Проблеми со зглобовите и ушите.

Јарец

Можеби веќе се каете за некои потези кои во одреден момент биле лесни. Искористете ги предностите на контактите во странство или со луѓе од кои зависат вашите идни парични приливи или нови работни места. Се трудите да уживате во секој миг поминат со партнерот, но погледот ви талка и партнерот го забележува тоа. Емоциите не исчезнуваат, посветеноста не исчезнува, вие само застанувате за момент, сеќавајќи се дека некои ветувања сѐ уште не се исполнети. Стресот е причина за вашата здравствена состојба.

Водолија

Ќе застанете во жестока одбрана на себе и на вашите права. Вистината секако ќе биде на ваша страна, но не претерувајте. Обидете се да го решите проблемот на поинаков, помирен начин. Ќе ви биде полесно, а ќе ги збуните и противниците. Нечие добро расположение ќе биде заразно. Оние од втората деценија се соочуваат со зголемена сексуална активност, но и изливи на љубомора, најчесто без причина. Запомнете дека понекогаш можете да бидете премногу наметливи и груби. Опуштете се и водете здрав начин на живот.

Риби

Оние кои се вработени во комерцијални фирми, очекуваат пофалби деновиве, а можеби и промена на статусот. Сѐ на сѐ, среќни денови, а резултатите ќе бидат одлични. Важно е денеска да се обидете умерено да разговарате со партнерот. Несогласувањата за работи кои се неважни може да предизвикаат подлабоки повреди и кај вас и кај вашиот партнер. И кај слободните владее недоверба и интриги. Занемаривте некои очигледни работи и повредивте личност која не го заслужува тоа. Не се нервирајте за секоја ситница.

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.