Најлоши во љубовта: Никој не сака врска со овој знак

Дали некогаш сте слушнале некој да рече дека „со овој знак тој никогаш не би можел да биде во љубовна врска?“.

Во истражувањето „Еден базен“ на две илјади испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш го следат хороскопот при изборот на партнер, а скоро половина (48 проценти) често го читаат хороскопот во потрага по совети за романтичен живот.

Повеќето испитаници рекле дека никогаш нема да бидат во врска „со флертувачки и непостојани Близнаци“ (42 проценти), а меѓу нив меѓу првите пет најнепосакувани знаци за врска биле грижливите Ракови (37 проценти), искрените Бикови (36 проценти), секогаш подготвениот за акција Овен (34 проценти) и слатките Лавови (31 процент).

Ранг-листа на знаци со кои луѓето не сакаат врска:
Близнаци – 42 проценти
Рак – 37 проценти
Бик – 36 проценти
Овен – 34 проценти
Лав – 31 процент
Девица – 28 проценти
Скорпија – 24 проценти
Терезија – 22 проценти
Стрелец – 17 проценти
Јарец – 16 проценти
Водолија – 10 проценти
Риби – 7 проценти

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време