На овие знаци ѕвездите ќе им бидат наклонети: Наредните две недели ќе имаат можност да го сменат животот од корен!

Астро-прогноза

ФОТО: Thinkstock

Време е да излезете од удобната зона и да го правите тоа што веќе подолго време сакате да го направите, а ѕвездите ќе ви помогнат во тоа

Периодот од 11 до 20 ноември ветува успех и среќа. Во текот на овие две недели ќе почувствувате наплив на позитивна енергија и мотивација, па ништо нема да ви биде тешко. Ако сте решиле да започнете некое ново поглавје во животот, сега е вистинскиот момент, бидејќи ѕвездите се на ваша страна…

Овен

Секој труд што ќе го вложите ќе биде забележан и соодветно награден, на секое поле. Ако размислувате за промена на работното место, добри прилики ве чекаат зад аголот.

Ќе треба и да се потрудите малку, но што и да почнете да правите, ќе ви оди од рака. Особено добро ќе ви биде здравјето. Поминувајте повеќе време со семејството. Тоа време ќе биде драгоцено за вас и ќе ви помогне да се наполните со позитивна енергија.

Рак

Можете да се опуштите, лошиот период е зад вас. Наредните две недели ви се апсолутно наклонети. Време е за позитивни промени и започнување нови работи.  Ќе се чувствувате поспокојно и посреќно во наредниот период. Ќе бидете подготвени за потполно ново поглавје во животот. Ве очекува и ненадеен прилив на пари.

Терезија

На професионален план, се’ ви оди како што треба па ќе се чувствувате добро. Надредените се задоволни од вашата работа иако не го покажуваат тоа. Во семејството владее хармонија и пријатна атмосфера што особено ве радува. Со секој нареден ден, вашето расположение ќе се подобрува.

Лав

Сите планови што сте ги направиле ќе ги реализирате за многу кратко време. Ќе сретнувате луѓе што ќе ви ја нудат својата несебична помош. Нема да имате проблеми на љубовен план. Може да очекувате и прилив на пари на кој не сте се надевале.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време