МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА: Флерт на работното место е вашата карта за нова љубов

Некои знаци во септември ќе мора да излезат од својата безбедна зона, некои ќе имаат семејно проширување, некои ќе стапнат на лудиот камен, а некои ќе ја сретнат љубовта на својот живот!

ОВЕН

На почетокот на месецот, ќе почувствувате голем наплив на енергија што ќе се прошири до втората третина од овој период. Сепак, нема да можете да го издржите брзото темпо, па малку ќе се откажете со активноста во третата недела од овој месец. Почетокот на втората недела е идеален за создавање нови пријатели, па затоа е најдобро да излезете и да се движите меѓу странци.

Ако сте во врска, ќе се чувствувате под притисок и под постојан надзор што ќе доведе до чувство на напнатост и непријатност. Затоа, комуникацијата ќе биде тешка, и честопати ќе има голем број недоразбирања помеѓу вас и вашиот партнер, кои немаат крај на повидок. Не реагирајте на мали провокации, туку бидете мирни, љубовта отсекогаш била игра на нерви каде победникот е оној кој изгледа најмирен.

Кога станува збор за здравјето, ситуацијата дефинитивно се подобрува. Напредувате од ден на ден во секој поглед и наскоро ќе се чувствувате подобро од било кога. Треба да отстраните некои негативни мисли од вашата глава ако сакате да реагирате на вистински начин на проблеми и некои непредвидени ситуации што не можете да ги спречите или запрете.

БИК

Сонувате премногу и вашите моментални желби не се директно поврзани со реалноста. Имате некои цели кои во моментов се многу далеку од моменталната ситуација, сметате дека сте најдобри и недостижни, а реалноста е тотално спротивна. Oneе имате шанса да се симнете на земја по еден искрен разговор со вашите колеги и вашиот претпоставен.

Не бидете површни и неискрени кон саканата личност, ниту тоа не ви се допаѓа, и не правете го она што не ви се допаѓа на другите. Промена на расположението ќе ве следи во текот на целиот месец, еден ден ќе се чувствувате добро и одморено, а следниот ден ќе бидете депресивни и тажни. Тоа е само таков период и нема да трае долго, затоа не грижете се.

На крајот на месецот, ќе добиете желба за преуредување на просторот за живеење. Потребни ви се некои промени во вашиот живот и не мора да бидат големи, доволно е да промените само некои детали за да го освежите просторот во кој поминувате добар дел од денот. Ова ќе направи да се чувствувате подобро и подобро расположение, и ќе имате доволно причини да ги поканите вашите пријатели да се дружат.

БЛИЗНАЦИ

Имате разбирање за секого, но немате за оние кои се здодевни и кои упорно се обидуваат да стапат во контакт со вас, иако постојано суптилно им укажувавте дека немате намера да ги сретнете и да влезете во некои поинтимни разговори. Потребно ви е време за да запознаете некого и да направите пријателска врска, и навистина не верувате во пријателство помеѓу маж и жена.

Има се помалку време за напредок на работа, ситуацијата е таква што претпоставените не гледаат на вашите резултати и вашите деловни успеси, туку гледаат на нивниот личен интерес, и така треба да се однесувате кон другите, особено кога искрено разговарате со колегите На Не се обидувајте премногу за да постигнете успех, туку обидете се да работите што е можно помалку, не бидете толку лековерни како порано и правете отстапки за секого.

Конечно, дојде време да ги изгубите вишокот килограми од кои планирате да се ослободите долго време. И покрај тоа што немате многу вишок, понекогаш ви пречи кога гледате како другите луѓе ја менуваат својата линија и тоа воопшто не можете да го направите. Свесни сте дека без физичка активност не е можно да изгубите толку тежина, но не наоѓате доволно време за да бидете поактивни отколку што треба. Потребен е барем еден час физичка активност пет пати неделно за да се прилагоди линијата, а вие тоа добро го знаете, овој месец е идеална можност за тоа.

РАК

Повеќе не можете да дозволите другите да прават се за вас. Вие зависите еден од друг цел живот, обврските и одговорностите секогаш ги префрлате на пријателите и семејството, а вие самите командувате само со она што треба да се направи. Ова веќе не е фер, бидејќи е време да станете зрела и одговорна личност која ги завршува сите работни и приватни задачи во текот на денот. Вие сте способни да го направите тоа, едноставно не сакате да губите енергија.

Вашата љубовна врска е само навика од навика. Нема веќе толку многу емоции и понекогаш се прашувате дали некогаш постоеле и за што ви требаше сето ова. Партнерот живее дел од својот живот, има свое друштво и обврски кои не ве вклучуваат во целата приказна, ниту во најмала рака, кога сте заедно тој е постојано на телефон и договара дружење со пријателите и тоа ве боли и ве тера да се дистанцирате уште повеќе.

Повторно, имате проблеми со непцата и забите, можно е некој нерв да ви предизвикува проблем и треба да го решите што е можно поскоро ако не сакате работите да се влошат. Отсекогаш сте имале проблеми со усната шуплина, чувствителни сте за тоа и, иако ве очекува мал страв, знаете дека порано или подоцна треба да го решите овој здравствен проблем.

ЛАВ

Овој месец нема многу промени кога станува збор за деловни настани. Ова е токму она што ви одговара, не сакате да ја смените работата и позицијата, ви одговара да бидете таму каде што сте во моментот бидејќи немате голема одговорност и работата е релативно лесна, така што ќе останете таму до таму е нова систематизација.бизнис. Динамиката меѓу вработените работи беспрекорно.

Несогласувањата се се почести меѓу вас и вашата сакана личност, не можете да се согласите за некои ситници и понекогаш го правите тоа само од инает бидејќи сеуште сте лути поради една грешка од минатото која не можете да ја надминете. Не сте сигурни дали некогаш ќе можете да го простите тоа, и таквите врски обично имаат тешка и не многу пријатна иднина.

Имате постојана потреба од вода, премногу се потеете во последно време и најдобро е да направите тест на крвта за да ја видите состојбата на нивото на шеќер и холестерол. И покрај тоа што се обидувате да се храните здраво, понекогаш ви треба сладок и малку повеќе калоричен оброк, па сепак треба да проверите како вашето тело делува на таа нездрава храна. Ако има какви било отстапувања, ќе добиете совет од вашиот лекар што да правите и како да се грижите понатаму.

ДЕВИЦА

Сакате да започнете сопствен бизнис, но во моментов нема доволно финансиски средства за сами да влезете во целата приказна. Се обидувате да убедите неколку членови на вашето семејство и блиски пријатели да започнат деловна соработка со вас, но тоа никој не го сака. Ризикот не е голем, но во денешно време секој ризик, дури и најмалиот, е пречка за многу луѓе да се обидат да заработат дополнителни пари, има многу фактори кои можат да доведат до тоа работите да тргнат на погрешен начин.

Поддршката од саканиот повторно недостасуваше, имавте план да одите заедно на кратко патување за да поминете неколку пријатни денови заедно, но саканиот не може да земе слободни денови поради работа и тоа ќе биде само уште една нова причина за дискутираат. Нема шанси да се најдете на иста бранова должина и тоа е причината за многу недоразбирања.

Ако врската не напредува, и не сакате да ја прекинете, треба да вложите многу напор и лични емоции за работите да достигнат претходно ниво. Иако никогаш повеќе не може да биде како почеток на врска, двајца можат да функционираат заедно само ако се согласат и се подготвени да направат многу компромиси. Ако нема соработка, има мали шанси врската да преживее.

Овој месец нема да имате поголеми здравствени проблеми, а тоа е вистинско чудо за вас, бидејќи честопати сте биле болни и сте настинати. Сепак, некои нови здрави навики што ги воведовте во секојдневниот живот даваат резултати, само продолжете и доведете го имунитетот на оптимално ниво, кога ќе се чувствувате уште подобро и кога ќе имате енергија за се.

 

ВАГА

Не ви се допаѓаат колегите кои озборуваат зад грб, но овој месец едноставно нема да имате време да се занимавате со нив. Слушавте невистини што се шират за вас долго време, но не знаете како да ги убедите сите ваши деловни соработници дека ова е лага за вас што ја поставила личност која сака да ве види надвор од компанијата. Вашите најблиски соработници знаат што е вистината и можат да ви помогнат да се одбраните од озборувања еднаш засекогаш.

Убавото време и одличната комуникација со саканата личност се две работи што ви се потребни за да се опуштите и да заборавите на сите проблеми што ги имате и кои ве окупираа во претходниот период. Се обидувате да не се нервирате за сите приказни за вас и успевате само со вашиот партнер. Партнерот точно знае што да каже и што да направи за да се чувствувате опуштено и олеснето, поради што секој слободен момент го поминувате со саканата личност, далеку од сите.

Првиот дел од месецот носи негативни чувства поради кои ќе се чувствувате уморно и исцрпено. Колку и да сакате да се оттргнете од тие чувства, едноставно нема да можете да го сторите тоа додека не исчезнат сами од себе. Затоа, трпеливо чекајте го вториот дел од месецот кога ќе биде многу подобро, расположението ќе ви биде на повисоко ниво и ќе имате волја да поминувате време со семејството и пријателите речиси секој ден.

ШКОРПИЈА

Тешкотии на работа ве чекаат овој месец како што веќе очекувавте. Ако не сте вработени, идеално време за барање работа е средината на месецот кога се отвораат некои нови поглавја на пазарот на трудот и кога има одредена флуктуација на пазарот. Вашиот јавен настап е одличен, имате добри начини на комуникација со деловните партнери и тоа никогаш не ви претставувало проблем досега.

Ако сте слободни, ќе останете и тој месец, иако ќе има некои индикации за флертување кон средината на месецот. На крајот на краиштата, тоа е само минлива авантура која нема светла иднина, и зависи од вас како ќе се развива понатаму. Ако не барате сериозна врска, не можете ни да ја најдете. Денес, тешко е да се сретнете со некој што има сериозни намери, така што бесплатно Скорпиите кои сакаат врска, ситуацијата во љубовта не ветува многу.

Чувствувате болка во нозете и колената, треба малку да забавите бидејќи не можете да бидете на нозе цел ден без никакви последици. Во консултација со вашиот лекар, можете да земете некои додатоци и препарати за да го обновите скелетниот нервен систем. Ова ќе доведе до краткорочно подобрување, но сепак е важно да се ослободите од некои лоши навики.

СТРЕЛЕЦ

Нема да можете да молчите засекогаш и да слушате како се клеветат вашите најблиски пријатели и знаете дека тие не направиле ништо лошо. Ќе имате многу дискусии на тема деловни настани и ќе излезете победнички од мнозинството, само треба да ги задржите вашите аргументи и да ги користите само кога е потребно, не ги удирајте ниско противниците, бидете достоинствени и праведни како порано. Не откривајте ги тајните на вашите противници иако знаете многу за нив.

Заборавете на тензиите и проблемите, уживајте со вашата сакана што е можно повеќе денес и каде и да сте – во градот, во кино, а исто така можете да уживате гледајќи добар филм дома. Имате многу заеднички работи со партнерот и знаете како да уживате во тишината заедно, не мора да кажете ниту збор и многу добро знаете што чувствувате и што мислите, совршено се сложувате.

Искористете го убавото време додека трае некои интересни физички активности на отворено, можете да изберете што сакате да направите, добар избор дефинитивно е трчање и брзо одење, и ако сте авантуристи, можете да посетите планина ако живеете во близина, и можеби дури и некој планинарски дом. Нашата околина е прекрасна и нуди многу активности на отворено, само треба да најдете слободно време и да уживате во нечие друштво.

 

ЈАРЕЦ

Иако почетокот на месецот започнува мирно, како и сите претходни денови, во втората недела ќе има некои турбулентни настани на работа каде многу колеги ќе се жалат за некои промени на работното место. Генерално немате ништо против овие промени, но ќе се солидаризирате со нив во знак на поддршка. Мора да најдете компромис за да ги усогласите целите и да ги направите сите среќни.

Плановите на љубовно поле нема да одат како што сте замислувале. Некој намерно ги поткопува вашите обиди да пловите во мирно пристаниште, и тоа го прави не само затоа што е љубоморен кон вас, туку затоа што негува емоции кон вас, а вие тоа воопшто не го забележувате. Ако погледнете добро наоколу, можеби ќе разберете кој ви го прави ова, а може и да имате некои емоции кон таа личност.

Финансиската состојба ви е многу лоша и нема подобрување ниту овој месец. Ќе вратите долгови и долгови од порано, но во меѓувреме ќе направите нови. Се вртите во круг и не знаете како да излезете од оваа ситуација. Можеби подобро решение е да позајмите пари од блиски членови на семејството, тие ќе ви помогнат без дискусија и секогаш можете да се потпрете на нив.

ВОДОЛИЈА

Вие сте друштвени и секој што ќе дојде во контакт со вас може да го види тоа. Секогаш имате тема за разговор и секогаш имате интересни информации за споделување со другите. Сепак, тоа им пречи на некои луѓе, затоа бидете внимателни со кого пристапувате и со кого започнувате разговор. Иако многу луѓе ги познавате од долго време, некои посветуваат големо внимание на вашата приватност и поради тоа ќе се ставите во непријатна позиција.

Чудно е што некои луѓе од спротивниот пол никогаш не биле сметани за привлечни, а потоа, по само еден поглед, сметате дека таа личност е многу привлечна. Без разлика дали ви се допадна таа личност потсвесно претходно или не, овој месец можете да очекувате дека ќе ви се допадне на една личност од спротивниот пол, иако можеби сте се нервирале порано.

Се чувствувате подготвени за сите нови потфати пред вас, одморени сте и имате доволно сила да се справите со обврските и состаноците што ве очекуваат овој месец. Го снабдувате вашето тело со доволно гориво колку што можете повеќе, а сонот отсекогаш бил ваша важна ставка, обидете се да спиете најмалку осум часа ноќе, а понекогаш и да одмарате преку ден.

РИБИ

Има само еден живот и ако не го сфатите овој месец, никогаш нема да го направите. Иднината се движи кон вас со голема брзина и не знаете каде одите и каде одите, мора да го пронајдете вашиот сопствен пат и да се држите до него, и не смеете да се откажете од вашите цели дури и кога тие изгледаат далеку и недостижно. Кога ќе наидете на пречка, секогаш можете да сметате на помошта од пријателите и семејството кои се таму за да ве поддржат и да ви дадат совети.

Немате доволно концентрација кога разговарате со саканата личност и изгледа многу незрело. Ако треба да донесете заедничка одлука за некоја многу важна работа што влијае на вашиот заеднички живот, обидете се да го направите тоа, не губете драгоцено време за да нема да има проблеми подоцна. Директни сте кога станува збор за вашите желби, потоа се трудите колку што можете повеќе за да ги остварите, но треба да биде исто кога станува збор за некои цели на вашиот партнер, вие треба да бидете негова поддршка и поддршка.

Вие сте самоуверени и тоа може да се види и одрази дури и на вашата здравствена состојба. Кога одите по улица, можете да видите дека сте полни со позитивна енергија, а тоа се должи на здравиот живот и здравата храна. Иако понекогаш си дозволувате да се почестите со нешто слатко и нездраво, тоа не се гледа затоа што тоа е само во ретки прилики. Не сакате да го уништите вашето добро здравје и одличниот физички изглед поради нешто калорично.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време