ХОРОСКОП: Дознајте каква личност се Јарците

horoskop jarec

Јарците се земјен знак, чија владејачка планета е Сатурн, кој им дава стабилност на духот, сила на карактерот, издржливост и моќ. Постојано се натпреварувате со околината, но и со себеси, бидејќи секогаш сакате да постигнете повеќе и подобро. Ги следите трендовите на сите полиња, особено во работата, па нема да изненади фактот ако се занимавате со технологиите. Јарците секогаш го пронаоѓаат патот до деловен просперитет. Лицата родени во овој знак често се одлучуваат за дошколување во зрелите години или за промена на професијата. Едноставно, правите сè за да бидете деловно задоволни и финансиски стабилни. Доста сте темпераментни и подготвени да се борите за своите идеали. Обожавате да бидете лидер во сите животни сфери, па постојано тежнеете да го достигнете врвот на хиреархиската скала. Ни љубовта не е исклучок од тоа. Дамите родени во овој знак сакаат да го водат главниот збор во врската. Да си во врска со Јарец е голема привилегија, но и специфичен избор, кој подразбира големо разбирање.

Нај-особини: одлучност, истрајност, стабилност, амбициозност, борбеност, професионализам.

Познати Јарци:

kejt bosfordПример за добар стил: Кејт Босфорт

siena milerПример за убавина: Сиена Милер

Orlando-Bloom-1Пример за шарм: Орландо Блум

bredli kuperПример за сексапил: Бредли Купер

Kejt MidltonПример за негуван изглед: Кејт Мидлтон

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време