Интензивната полна месечина оваа сабота е важна за секого, но најмногу ќе влијае на овие 4 хороскопски знаци

31 октомври е волшебен ден за многу луѓе, а фактот што оваа Ноќ на вештерките ќе биде украсена со Сина месечина во знакот на Бик, ја прави уште попосебна.

Сината месечина е името на втората полна месечина во истиот календарски месец. На почетокот на октомври, ја имавме Месечината на жетвата, која нѐ потсети дека е вистинско време да ги собереме плодовите од нашиот труд и да се ослободиме од сè што повеќе не ни служи. Сината месечина е исто така знак на отпуштање, но не ја носи со себе силата што ни е потребна за да се извлечеме од одредени работи. Оваа полна Месечина во знакот на Бик е исто така Микро-месечина, најдалечна месечина од земјата, а некои верувања велат дека се случуваат разни катастрофи за време на Микро-месечината. Со оглед дека Сината Месечина ќе биде во соработка со Уран, можно е на површина да излезат шокантни информации што ќе ги направат емоциите на луѓето поинтензивни, а односите понапнати. Но, иако оваа недела ќе биде полна со лоша комуникација и несреќи, обидете се да бидете фокусирани во моментот и обидете се да ги прифатите ненадејните промени и да извлечете нешто позитивно од нив. За сето ова ќе биде потребна многу сила и излегување од вашата удобна зона, и ако можете да го направите тоа, може да се случат прекрасни работи.

Бик

Со оглед на тоа што оваа полна Месечина ќе биде во нивниот знак, Бикот деновиве ќе почувствува посебен интензитет и просветлување. Многумина ќе ги оживеат старите емоции и ќе ги оживеат старите искуства. Целиот овој процес ќе биде многу лековит за Биковите. Но, со оглед на зголемените емоции и тензии, се предлага да внимавате на реакциите. Иако сте познати како приземен и реален хороскопски знак, овие денови би можеле да имате проблем со тоа. Обидете се да се ослободите од промените што доаѓаат, испуштете ги сите стари емоции и проблеми со цел да растат понатаму и да не си дозволите драма во тој процес.

Лав

За Лавовите, сè е во врска со работата оваа недела и оваа полна Сина месечина. Конечно, дојде време да ги покажете своите вештини, да ги искористите можностите за нови работни места и да се докажете во моменталната работа. Не плашете се да побарате покачување или лидерска улога во некој проект. Аплицирајте за нови работни места, но не заборавајте да се трудите околу она што веќе го работите.

Скорпија

Ако сте родени во знакот на Скорпија, подгответе се за драматични сцени во вашиот љубовен или деловен живот. Но, овие драми не треба да имаат лош знак. Полната месечина ќе ви ги покаже работите онакви какви што се навистина, а тоа може да доведе до подобрување и зајакнување на вашите љубовни и деловни односи.

Водолија

Оваа полна Месечина за Водолијата може да донесе големи трансформации доколку се предадат и ако престанат да се плашат од последиците. Немојте да мислите дека ќе се повредите овој пат. Како воздушен знак, Водолијата е секогаш отворена за нови идеи и за постојани промени. Но, овој пат навистина мора да го патувате стариот од кој се држите. Многу Водолии се борат да бидат физички присутни со својата околина. Работете на оваа полна месечина – дружете се со семејството и пријателите што не сте ги виделе одамна. Ова дружење може да ви донесе исклучителни резултати и да разбуди длабоко закопани емоции во вас.

Прочитајте и: Три хороскопски знаци со несоодветна самодоверба

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време