ХОРОСКОП: Ова се најдобродушните знаци на Зодијакот

Меки како памук!

Астролозите се едногласни дека припадниците на овие два хороскопски знака се толку добри, нежни и емпатични, што ги сметаат за „меки како памук“!

Девица

Ако вашиот партнер е роден во знакот на Девица, вие сте една среќна личност. Тоа се луѓе со многу симпатија и љубезност кон другите, секогаш подготвени да помогнат и да дадат поддршка во тешки моменти. На нив им е тешко да носат лаги, и самите никогаш не лажат.

Девиците се луѓе со најранлива душа. Тие не се одмаздољубиви, но никогаш повеќе нема да ви веруваат ако еднаш ги разочарате или не подадете рака кога им е тешко. Тие се многу лојални, без оглед што ќе се случи.

Водолија

Луѓето родени во овој знак се познати по својот алтруизам. Тие ќе им го дадат последното нешто што го имаат на оние на кои им е потребно, но истото ќе го очекуваат кога ќе им треба нешто. Тие се многу љубезни, но очекуваат да ја врати истата мерка.

Тешко е да се најде подобар партнер од Водолија. Сè што убаво ќе им дадете, ќе ви врати многупати и уште поубаво.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време