Нови љубовна врски за Скорпијата и Рибите: Дневен хороскоп (16.02.2019)

Овен

 

Довербата на своите шефови ќе ја добиете ако покажете одговорност.

Во дилема сте меѓу двајца потенцијални партнери. Најверојатно ќе завршите со онаа личност која е повозрасна и поискусна.

Внимавајте на кардиоваскуларниот систем.

Бик

 

Ако се занимавате со приватен бизнис, моѓно е со помошта на некоја личност да дојдете до подобра заработувачка.

Врската ви е недефинирана и ве загрижува. Ни самите не сте сигурни во каков однос сте.

Внимавајте на исхраната.

Близнаци

 

Деловното патување кое го планиравте нема да се одвива како што очекувавте. Подгответе се за мали компликации.

Вашиот однос со саканата личност е прилично нестабилен. Можно е да криете нешто еден од друг.

Избегнувајте ги цигарите.

Рак

 

Ако претерате со трошоците, последиците ќе бидат потешки од очекуваното. Внимавајте на финансиите.

Размислувате кој е најдобар начин да му соопштите на партнерот дека сакате да ја прекинете врската.

Променете го начинот на исхрана.

Лав

 

Наградата која ја очекувате за големиот труд кој го вложивте ќе дојде со задоцнување. Не се разочарувајте.

Чувствувате голема разлика меѓу вас и партнерот. Се прашувате каде води тоа.

Можна е покачена температура.

Девица

 

Работата ви е напорна и ве исцрпува. Се чувствувате дека ви е потребен одмор, но ова не е вистински момент за тоа.

Личноста со која сте во врска има големи очекувања од вас. Не сакате да одговорите на нивните барања.

Здравјето е добро.

Терезија

 

Пред вас е добар ден во кој ве очекува силна позитивна енергија која ќе ја искористите конструктивно.

Ако сте заинтересирани за личност родена во некој воздушен знак, можете да очекувате почеток на врска.

Одлично се чувствувате.

Скорпија

 

Можете да очекувате дека условите на работа неочекувано ќе се поправат. Таквото олеснување ви е неопходно.

Имате шанса да започнете тајна врска со привлечна личност родена во воден знак.

Потрудете се да создадете здрави навики.

Стрелец

 

Вашата работа со соработниците се поправа по подолг период на стагнација.

Сакате искрено да се заљубите повторно. Така склопувате и нови познанства.

Здравјето е без проблеми.

Јарец

 

Атмосферата на работа е стабилна и тоа прави да се чувствувате одлично.

Чувствувате дека љубовта е вистинска и сакате на саканата личност да и дадете максимум.

Желудникот ви е чувствителен.

Водолија

 

Ако почнувате нова работа, ве очекува успех. Можно е да добиете поддршка од еден од машките колеги.

Вашите емоции се далеку од тоа какви што беа порано. Можете да се надевате на ново познанство.

Имате многу енергија во себе.

Риби

 

Цврсто верувате дека застапувате исправен став и подготвени сте да го наметнете на своите соработници.

Ве очекува исполнет ден со љубов.

Време е за редовна лекарска контрола.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време