Искористете го позитивното влијание на планетите: На девиците денес нема да може да им одолеете!

Овен

Работа

Некои од твоите соработници тактизираат и развиваат деловна стратегија, а вие сепак треба да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива. Секогаш кога ќе се појави ненадејна шанса, прифатете ја најдобрата понуда.

Љубов

Делувате малку носталгично и премногу мислите за отсуството на некој.Чувствувате емоционално жал за некои пријатни или далечни сеќавања.

Здравје

Добро.

Бик

Работа

Нема причина да ја обвинувате вашата околина за деловно-финансиските грешки, премногу изречени зборови не донесуваат решение. Размислете за сè, искористете ги вашите дипломатски вештини и практична мудрост.

Љубов

За разлика од вас, партнерот лесно може да ги реши личните или заеднички проблеми. Сепак, не сакате да бидете во нечија сенка и да прифатите пасивна улога.

Здравје

Подложни сте на  вирусни инфекции.

Близнаци

Работа

Ако сакате да ја оправдате вашата улога или професионални вештини, применувајте ја докажаната тактика. Не дозволувајте нечии зборови и првични компликации да ве поколоебаат. Потребна е позитивна ориентација.

Љубов

Вашите желби може да се остварат, ако делувате инспиративно, заводливо и сугестивно на саканата личност.

Здравје

Повеќе одмор.

Рак

Работа

Нема потреба да се споредувате со вашата околина или да се вклучите во сериозна дискусија. Важно е да ги почитувате основните морални принципи, наместо да се докажувате на соработниците кои применуваат различни деловни критериуми.

Љубов

Вие претерувате со вашите барања пред саканата личност, треба да знаете како да чувствувате привлечност и да уживате во мали нешта. Чувајте го вистинскиот износ на вредност.

Здравје

Одлично.

Лав

Работа

Вие дејствувате многу снаодливо во различни ситуации. Имате добро чувство. На повидок се одлични резултати кои ја потврдуваат вашата позитивна улога пред соработниците.

Љубов

Ако сакате емотивно „полетување“, сторете сé што е потребно за да привлечете нечие внимание. Секогаш вреди да се обидете со некоја „добра идеја”.

Здравје

Земајте повеќе течности.

ПРОДОЛЖУВА НА СЛЕДНАТА СТРАНИЦА

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време