Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 7 април 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Лавот е мотивиран, а Рибите се под многу стрес.

ОВЕН

Можно е да не сте целосно задоволни од околностите што ги имате во областа на работата и дека некако се обидувате да ги промените. Во врската не ја добивате потребната љубов и подготвени сте да продолжите понатаму. Можна е омалаксаност.

БИК

Вашата комуникација со соработниците би можела да доведе до нови, креативни деловни решенија во наредниот период.Како да немате волја да разговарате со партнерот за сè, вие некако се повлекувате во себе. Црниот дроб е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Иако не очекувате многу, денес може да ви донесе пресврт во однос на работата. Вашата врска ќе ја донесете на крстопат на некој начин. Сакате поголеми промени. Вашето здравје е добро.

РАК

Сметате дека дојде време да се фокусирате на други работи и да ја стават работата настрана. Можеби е многу тешко за вас отворено да ги искажете чувствата пред вашата сакана личност. Проверете ја тироидната жлезда.

Прочитајте и: Ова се четирите најдобри хороскопски двојки

ЛАВ

Во вас постои многу волја да се посветите на својата работа. Мотивирани сте и наоѓате решение за сè. Ако ѝ покажете на саканата личност дека сте подготвени за компромис, вашата врска значително ќе се подобри. Проблеми заради стрес.

ДЕВИЦА

Покажете трпеливост во комуникацијата со соработниците за да можете да најдете заеднички решенија. Се наближува крајот на вашата врска. Ќе ви треба време за да бидете подготвени за нова љубов. Проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

Ве очекува период во кој генерално ќе бидете задоволни од состојбата на работа. Не ве очекуваат поголеми грижи. Промените што ги сака вашиот партнер е тешко сега да ги направите. Можеби имате несогласувања. Имате вишок енергија.

ШКОРПИЈА

Време е да донесете одлука да започнете нова работа. Подготвени сте да се посветите на нови вложувања. Имате многу дискусии со вашата сакана личност. Следниот период не е поволен за вашата врска. Можни се проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ

Добивате сè повеќе нови понуди на деловниот план. Подготвени сте да се посветите на деловните цели. Периодот што претстои е предизвик за вас на некои начини. Имате можност за врска. Внимавајте на вашето здравје.

Овие три хороскопски знаци не можат да се помират со „забраната“ за излегување

ЈАРЕЦ

Станува јасно дека имате различни погледи со вашите соработници и дека тоа не ви одговара добро. Ако имате личност што ви се допаѓа, би можеле да го освоите нејзиното внимание денес. Склони сте кон меланхолија.

ВОДОЛИЈА

Бидете подготвени за изненадувања кога станува збор за деловното поле. Нема да биде сè како што очекувате. Добро време е да се помирите со партнерот од минатото, кој сè уште има чувства за вас. Нагласени се психосоматски проблеми.

РИБИ

Вие сте под голем стрес. Денешниот ден ви носи помалку деловни проблеми Ве чека ново запознавање со личност родена во земјен знак. Подготвени сте за љубовните промени. Јадете поредовно.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време