Дневен хороскоп за ВТОРНИК (6 април 2021)

Прочитајте каков ден ве очекува

Скорпиите ги очекува важен деловен состанок, биковите размислуваат за брак, а за рибите следува парична добивка!

ОВЕН

Работа: Сте смислиле детален работен план и сега ви стигнува материјална поддршка за реализација на истиот. Текстот продолжува по огласот…

Љубов: Врската одлично се развива. Емотивно сте среќни, исполнети, се трудите што повеќе време да минувате со саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

БИК

Работа: Наидувате на силен противник во тек на преговори. Колку и да сте упорни, другата страна не попушта и инсистира на своите идеји.

Љубов: Во случај да сте во врска, со партнерот зборувате за брак.

Здравје: Проблеми со бешика.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Уживате во добра и стимулативна комуникација со колегите која колминира со носење на нови планови.

Љубов: Задоволни сте емотивно. Саканата личност буди страст во вас.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Работа: На работа нема значајни случувања. Вие се посветувате на обврските и ги одработувате на одговорен начин.

Љубов: Преку социјалните мрежи влегувате во контакт со интересна личност од странство.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Максимално сте посветени на обврските. Уживате во нивната реализација и субјективното чувство дека никој не може да прави она што вие го правите.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен.

Здравје: Задоволувачко здравје.

Фото: Getty Images

ДЕВИЦА

Работа: Конечно се појавуваат резултати од работи кои сте ги изработиле во блиска иднина и задоволни сте како испаднало.

Љубов: Пред вас е ново познанство со енергична личност.

Здравје: Проблеми со кожата.

ТЕРЕЗИЈА

Работа: Во фаза сте на работни планови кои не се најдобри формулирани. Подобро проверете што точно сакате и како до тоа да дојдете.

Љубов: Уживате во стабилниот однос, со брачниот партнер, но сте љубоморни на неговата фамилија.

Здравје: Алергии се можни.

СКОРПИЈА

Работа: Пред вас е важен работен состанок. Соговорникот остана силен впечаток, така што успевате да се договорите за се.

Љубов: Ве привлекува колега кој е зафатен, иако тоа не му го покажувате.

Здравје: Чувајте се на лесно преносливи болести.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Фокусирани сте на почеток на соработка со странски соработници. Задоволни се од финансиите.

Љубов: Емотивниот партнер, сака што повеќе време поминувате заедно.

Здарвје: Проблеми со бешиката.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате многу работа. Многу обврски, на официјалната работа, но и на онаа паралелната.

Љубов: Задоволни сте од врската, но сметате дека не дошло време за брак. Свесни сте дека партнерот за тоа размислува.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време