Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 23 февруари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Вагата е силна, Девицата е среќна, Бикот е успешен, Ракот е депресивен, Јарецот не се чувствува најдобро.

ОВЕН

Најдобро ќе профитирате преку купување и продавање недвижнини, земјиште, преку работа со храна, но и преку работни места поврзани со банкарство, финансии, економија. Сега е шанса слободниот Овен да влезе во емотивна врска со личност што ја среќава на некој начин преку работа. Колку повеќе прошетки и престој на свеж воздух, толку сте поумерени во пороците!

БИК

Оние што се во приватна деловна активност им претстои период што носи успех, зголемување и проширување на деловната активност. Некои Бикови исто така ќе имаат можност тајно да се заљубат, да влезат во тајна врска. Можни се повреди, затоа избегнувајте посериозен физички напор.

БЛИЗНАЦИ

Сега е вистинското време да промените нешто, да се проширите или да се здружите со некого и да донесете нови идеи. Оние Близнаци кои имаат стабилна приказна, можат да очекуваат многу среќни моменти со саканата личност. Несоницата ве придружува и затоа е присутна нервозата.

РАК

Ако тргувате, увезувате или извезувате, ќе имате добра шанса да профитирате. Оние кои се слободни нема да бидат наскоро – познаник со помлада личност, весел, талентиран и многу привлечен ќе ги раздвижи пеперутките во вашиот стомак. Обрнете внимание на урогениталниот тракт, бидејќи инфекциите се можни.

Прочитајте и: Ве измачува помислата дека партнерот ве изневерува? Неговиот хороскопски знак открива колку ви е верен

ЛАВ

Сега е вистинското време да ги реализирате вашите идеи и планови. Сега е многу важно да се постигне искрен, пријателски однос со партнерот и да се зајакне степенот на толеранција. Пад на имунитетот ќе донесе подложност на настинка, ќе бидете поподложни на вирусни инфекции, затоа размислете за превенција.

ДЕВИЦА

Сега е време за нови почетоци, но и за поголеми потфати во однос на постојната работа. Разликите во партнерствата ќе бидат изразени преку судир на мислења, очекувања, недоразбирања. Постои тенденција да се остане во изолација.

ВАГА

Замислете, направете големи планови – затоа што тие лесно можат да се реализираат. Изразена е можност за љубов на пократко патување или запознавање со личност која живее некаде подалеку од вас, во соседно место, соседен град. Можни се повреди, удари, падови, бидете внимателни.

ШКОРПИЈА

Чувството на среќа и леснотија ќе ве придружува во текот на денот, ќе оставите силен впечаток на сите со кои работите. Оние кои се сами ќе запознаат привлечна личност која ќе разбуди мирни емоции. Како мерка на претпазливост, потребно е да посетите стоматолог или да направите мини систематски преглед, дури и ако вашето здравје е генерално стабилно.

СТРЕЛЕЦ

Лесно може да се случи да се појават дури две деловни можности. Оној што буди подобро чувство во вас – ентузијазам, радост, воодушевување, не ја пропуштајте оваа можност. Многумина од вас ќе решат да започнат да живеат заедно, а многумина ќе планираат да го прошират семејството. Бидете многу внимателни кога станува збор за исхраната.

Припадниците на овој хороскопски знак се многу практични и имаат талент за дипломатија

ЈАРЕЦ

Поволните влијанија носат стабилност на полето на вашата кариера. Тие се поволни за раст на работните места, нови работни места, проширување на бизнисот. Лесно може да дојде до конфликт со саканата личност, како и незадоволство или сомнеж во љубовта. Ситуацијата во областа на здравјето е стабилна, но можен е висок притисок, затоа проверете што се случува на време.

ВОДОЛИЈА

Вие нема да можете навистина да контролирате многу работи на работа, па тоа ќе ви донесе немир и збунетост во умот. Оние кои се на слобода имаат силни влијанија за изгледот на важна личност, ќе ја запознаете личноста на некој начин преку пријатели или дружење. Можни се проблеми со стомакот.

РИБИ

Подобро е да ги оставите сите главни одлуки за некое друго време, но ако сметате дека нема чекање, советот е да проверите сè повторно, но и да се консултирате со некој друг, за полесно да видите дали пропуштивте нешто. Совет е да се движите што повеќе, да се дружите, да излегувате, бидејќи можете да запознаете интересна личност за вас на јавно место. Проблеми со видот.

 

ФОТО: Unsplash

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X