Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 22 Декември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен нетрпелив, Вага осамена, Бик успешен, Лав себичен, Јарец тврдоглав.

ОВЕН

Вие сте прилично амбициозни и нетрпеливи. Сакате резултатите од работата да бидат објавени што е можно поскоро. Одличен ден е за ново познанство. Оставате многу подобар впечаток на другата страна отколку таа на вас. Се чувствувате добро.

БИК

Уживате во службено патување. Не само што е успешен деловен состанок, туку запознавате личност која ви се допаѓа на прв поглед. Уживате во флертувањето и реакцијата на другата страна. Здравјето е задоволително.

БЛИЗНАЦИ

Мали проблеми ве очекуваат на работа, но успевате да ги решите. Финансиите се проблематични. Брачниот другар е многу загрижен за лошите финансии и вие се согласувате со неговото гледиште за ситуацијата. Здравјето е солидно.

РАК

Вие не се справувате најдобро со деловните проблеми. Ги има повеќе и не знаете кој прво да започнете да го решавате. Вие не сте задоволни од врската, и што е најлошо, вашиот партнер дури и не го забележува тоа. Проблеми со ревматизам и коски ве очекуваат.

Прочитајте и: Познат британски астролог открива: Новата ера почнува на 21 декември и ќе трае наредните 200 години – носи огромни промени!

ЛАВ

Ситуацијата на работа е разновидна. Некои работни задачи одат добро, а на некои им треба дополнително внимание. Имате симпатија на работа. Вие се распрашувате за емотивниот статус на другата личност. Притисокот е нестабилен. Ако имате терапија, не пропуштајте ја.

ДЕВИЦА

Вложивте многу напор да постигнете деловна соработка со затворена институција. Соработката конечно започнува. Вие не сакате да се сретнете со вашиот партнер, но тој инсистира да ве види. Циркулацијата не е најдобра. Вашите прсти стануваат студени.

ВАГА

Задоволни сте од финансиската состојба. Потребен ви е нов деловен предизвик. Не сте целосно задоволни од односот со вашиот партнер и конечно започнувате отворен разговор за проблемите. Страдате од несоница.

ШКОРПИЈА

Бизнисот е во фаза на стагнација. Колку и да се трудите, нема значителен напредок. Тајната симпатија е во вашиот ум постојано. Жал ви е што е зафатен и меѓу вас нема ништо. Потребна ви е пауза.

СТРЕЛЕЦ

Вие барате спонзор. Вашата комуникација е одлична, така што лесно можете да заработите пари за вашиот проект. Размислувате за вашето емотивно минато. Вие сте свесни за грешките што сте ги направиле. Здравјето е солидно.

Никако не им ги подарувајте овие работи за празниците: Лавот попрво би ве гаѓал со ваков подарок!

ЈАРЕЦ

Пред вас е деловна понуда што воопшто не ја очекувавте. Не гледате причина да ја прифатите. Брачниот другар верува дека бракот е во криза и инсистира на отворен разговор. Во областа на здравјето ве чека пад на расположението.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со колегите не е најдобра. Колегите отворено ве известуваат каде грешите. Вашиот поранешен партнер е на ум. Имате впечаток дека ако се однесувавте поинаку, врската ќе беше потрајна. Здравјето е солидно.

РИБИ

Целата енергија ја вложувате во бизнисот. Очекувате успех и едвај чекате да се случи. Ви се допаѓа личност која има статус на ваш пријател. Не сте сигурни како тој би реагирал доколку се откријат вашите емоции. Здравјето е стабилно.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време