Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 20 Октомври 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Рак среќен, Јарец успешен, Риби уморни, Водолија задоволна, Бик истоштен.

ОВЕН 

Вие сте максимално фокусирани на деловни обврски. Правите повеќе работи одеднаш, затоа изгледате распнати на повеќе страни. Не сте задоволни од емоционалната сфера. Емоциите се гаснат, а разумот е во водство. Здравјето е солидно.

БИК

Вие сте комуникативни, имате јасни идеи и одлично се согласувате со соработниците. Очекувате плановите што ги правите заедно да обезбедат стабилни финансии. Релативно сте задоволни од емоционалната сфера. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ 

Одличен ден е да ги решите сите судски проблеми. Кога станува збор за љубовта, ве чека нов познаник. Вашиот интелект и шарм ја оставаат другата личност изненадена. Вашето здравје е солидно, иако можеби имате ладни раце и нозе.

РАК

За разлика од вашите колеги, вие сте прилично енергични и самоуверени кога станува збор за решавање проблеми. Пријателите се расположени за свадба и го организираат вашето запознавање. Не ви пречи. Здравјето е стабилно.

Прочитајте и: За овие хороскопски знаци животот радикално ќе се промени во следните пет години: Тие ќе постигнат сè што замислиле!

ЛАВ

Вие сте прилично сугестивни, решени сте, зрачите со авторитет. Можете да ги убедите вашите колеги да ги прифатат вашите планови без никакви проблеми. Ве чека случајно познанство, а другата страна остава одличен впечаток. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Си поставивте милион обврски и сега летате на сто страни. Одличен ден е за ново познанство. Другата страна ви се допаѓа на прв поглед, но вешто ја криете. Здравјето ви е солидно, но сте малку под стрес поради обврски.

ВАГА

Задоволни сте како се одвива работата. Кога станува збор за финансиите, тие ви даваат чувство на сигурност и стабилност. Вие сте во емотивен ќор-сокак. Личноста што ве привлекува не е слободна па не влегувате во приказна со неа. Здравјето е солидно.

ШКОРПИЈА

Имате проблеми со соработниците. Не можете да најдете заеднички јазик. Емотивно сте задоволни. Не ви пречи што врската е од таен тип. Работата ве исцрпува затоа ви треба одмор.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте енергични, самоуверени, елоквентни. Ако работата има врска со комуникацијата, вие излегувате како победници од секоја дебата. Ако сте слободни, ви пречи невозможноста да се сретнете со адекватен партнер. Здравјето е стабилно.

По 65 години истражување сега е официјално докажано: Овие три хороскопски знаци живеат најдолго и најдобро!

ЈАРЕЦ

Не сте целосно задоволни од ситуацијата на работа. Вие сте заинтересирани да воспоставите деловна соработка, но другата страна ве избегнува. Емоционално сте заинтересирани, но тотално опуштени. Можни проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Кога станува збор за обврските, им пристапувате со премногу оптимизам. По некое време, сфаќате дека ќе мора да вложите повеќе време и напор во нивна реализација. Вие иницирате разговор со партнерот. Можни проблеми со хормоните.

РИБИ

Бизнисот се развива солидно, но вие сте загрижени за финансиите. Размислувате како да ги подобрите. Емотивно сте фокусирани на минатото. Копнеете да го видите вашиот поранешен партнер. Во областа на здравјето, можни се проблеми со коленото и ревматизам.

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време