Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 12 Јануари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен загрижен, Бик незадоволен од емотивниот живот, Рак чувствителен, Шкорпија фрустрирана.

ОВЕН

Бизнисот е во ќор-сокак. Ве очекуваат проблеми во областа на комуникацијата. Некои договори ќе бидат откажани, а некои нема да завршат во ваша корист. Вие сте прилично загрижени за работата. Брачен другар е личност на која целосно се потпирате. Својата љубов ја докажува со конкретна помош. Не само што ве поддржува емоционално, туку и материјално. Здравјето не е добро ниту физички ниту психолошки. Во првиот случај, вашиот имунитет е многу слаб, а во вториот случај сте лошо расположени и склони кон депресија.

БИК

Вие сте многу задоволни од ситуацијата на работа. Вашите деловни планови се детални, а нивната реализација се одвива според планот. Имате јасна цел што сакате да ја постигнете и успевате во тоа. Врската со емотивниот партнер е тотално незадоволителна. Проблемите се присутни во сферата на комуникација. Имате впечаток дека немате што повеќе да му кажете, како што тој прави со вас. Вашето здравје е стабилно. Имате најодговорен став кон здравјето и правите сè што е во ваша моќ да го одржувате. Напорите даваат одлични резултати.

БЛИЗНАЦИ

Бизнисот се развива точно како што сакате. Вие сте многу рационални, енергични, незапирливи. Вашата посветеност и резултати се забележуваат, а претпоставениот ве фали. Емотивната врска се развива нормално. Партнерот има некои свои проблеми кои не се поврзани со врската и не влијаат на неа. Се посветувате максимално едни на други. Урогениталниот систем е чувствителен, како и бубрезите. Во случај да сте заинтересирани да имате потомство, а сте маж, потребно е да одите на преглед и да проверите дали сè е во ред.

РАК

Вие сте тотално демотивирани од ситуацијата на работа. Веќе не ви паѓа на памет да се обидете да ја започнете оваа област, бидејќи сте сигурни дека нема да има резултати. Вие сте доста загрижени за односот со партнерот. Имате впечаток дека е заинтересиран за развод, но дека не треба да бидеме први што ќе го споменете тоа, но тој ја чека вашата иницијатива. Вие сте прилично чувствителни, а во исто време не се грижите за вашето здравје. Коските се прилично чувствителни, па можна е болка и проблеми со ревматизам. Покрај тоа, вие сте склони кон повреди и фрактури.

Прочитајте и: 11.01.2021 е најмоќниот ден во годината: Денес сите желби се остваруваат, а особено среќен ќе биде за овие знаци!

ЛАВ

Вие сте прилично деморализирани. Има многу проблеми на работа. И покрај тоа што сте упорни и вложувате максимум од својата енергија во работата, не успевате да ги надминете проблемите. Расположението на брачниот другар е доста лошо и нема потреба од комуникација. Мислите дека ова е фаза од минлив тип и дека наскоро ќе се врати во нормала. Респираторните органи се прилично чувствителни. Проблемите што се јавуваат во овој период имаат потенцијал да траат подолго време. Треба да го зајакнете имунитетот што е можно поскоро.

ДЕВИЦА

Ве чека прилив на финансии што го подобрува вашето расположение. Што се однесува на соработката со странски партнери, таа се развива одлично и вие сте целосно задоволни од тоа. Врската со брачниот другар не е најдобра. Додека некогаш добрата комуникација беше она што ве привлекуваше кон него, сега веќе нема комуникација поради што сте разочарани. Имунитетот е прилично лош, и покрај тоа, вие сте склони кон хронични проблеми. Може да имате проблеми со притисокот во смисла дека може да варира и да се чувствувате лошо поради тоа.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Постои обврска во оптимална сума: доволно за да можете добро да заработите и да ги исполните обврските, но не до степен до кој сте под стрес. Односот со брачниот другар е стабилен. Тој има проблеми на работа за кои е загрижен. Се обидувате да го опуштите, да внесете самодоверба и да го расположите. Здравјето е стабилно. Вашето тело е силно, и вие дополнително се грижите за тоа. Имате тенденција да користите различни билки за да спречите болести.

ШКОРПИЈА

Фрустрирани сте од деловната состојба. Имате неповолен период полн со тешкотии кои не можете да ги надминете. Почнувате да се сомневате во вашите способности. Постои личност која постојано е во вашиот ум. Проблемот е во тоа што сè уште немате комуникација со неа и стрпливо чекате вистински момент да ја започнете. Неопходно е конечно да започнете да се грижите за вашето здравје. Главата е исклучително чувствителна, па може да има проблеми со синусите, главоболки, треска итн.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте максимално фокусирани на деловни обврски. Вашите идеи се прагматични, утилитарни, и што и да ви падне на памет, ќе го реализирате за многу краток временски период. Врската со партнерот добро се развива. Она што навистина ви се допаѓа е емоционалната стабилност на другата страна. Имате чувство дека можете да направите врска со него на долг рок. Се чувствувате добро. Проблемот е во тоа што имунитетот е ослабен. Најдобро е веднаш да започнете со подигнување на имунитетот, бидејќи има можни проблеми со органите за дишење.

Венера во Јарец: Најромантичните денови во јануари

ЈАРЕЦ

Вие сте прилично нервозни за деловната и финансиската состојба. Има сè помалку деловни обврски, што директно влијае на ограничувањето на финансиската моќ. Вие сте загрижени за иднината. Вие сте во брак заради формата. Емоциите веќе ги нема. Сè уште не сте подготвени отворено да разговарате со вашиот партнер за развод. Свесни сте дека тој сака бракот да преживее. Имунитетот е прилично слаб, а вие имате прилично неодговорен однос кон сопственото здравје. Органите за дишење се осетливи. Најдобро е да се преземат превентивни мерки.

ВОДОЛИЈА

Размислувате за некои деловни идеи од минатото. Доаѓате до идеја да ги измените малку, да ги ажурирате и да проверите дали можат да дадат соодветни резултати. Нема нови случувања во емоционалната сфера. Вие сте доста негативни и се плашите дека нема да можете да најдете партнер, а во исто време нема да се дружите или да излегувате. Вашето расположение е во опаѓање. Во психолошка смисла, се откажавте, размислувате негативно. Кога станува збор за физичкото здравје, вие сте склони кон хронични проблеми.

РИБИ

Вие сте доста заинтересирани за соработка со странски партнери. Ја насочувате целата своја енергија во таа насока. Имате одлична комуникација и сте оптимисти за соработката. Бракот е во сериозна криза. Не сте задоволни од вашата врска со сопругот. Тој е далечен, незаинтересиран за комуникација, не обрнува внимание на вас. Вие посветувате максимално внимание на вашето здравје. Користете додатоци за зајакнување на имунитетот, имате доволно одмор и важно е да имате позитивен став.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време