Дневен хороскоп за СРЕДА (5 мај 2021)

Астролошки предвидувања

Едни ќе се расправаат со партнерот, други ќе уживаат во заедничките мигови…

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп за оваа среда и бидете подготвени за евентуалните предизвици!

ОВЕН

Пренесете ја својата емотивна инспирација и добро расположение на партнерот. Имате добро претчувство и добра енергија за да ги остварите сите посакува цели. Но, таму- ваму ситуацијата позната за вашиот знак ве одраќа од многу нешта. Нели е подобро да одите три чекори напред?

БИК

Нечие присуство и одредени случувања ви даваат нова смисла во вашата емотивна ориентација. Потребна ви е нечија искрена подршка. Понекогаш логичните претпоставки што ги имате не се такви и во очите на другите. Горделивоста оставете си ја дома. Надвор е терен за борба, а вие ја имате силата.

БЛИЗНАЦИ

Размислувате за приватен бизнис. Мислите дека ќе бидете подобро расположени и среќни ако почнете нешто свое. Вашата енергија дава можност работите да функционираат добро во секоја ситуација. Ново познанство ќе биде многу инспиративно. Проверете го крвниот притисок.

РАК

Имате нова понуда за работа. Времето ќе покаже дали е добра. Слободните припадници на овој знак мора да има потврда. Оние кои се во брак, мора да внимаваат затоа што и мали нервози може да донесат проблеми. Не ја блокирајте енергијата, не е добра за органите во стомакот.

ЛАВ

Ситуацијата на работа може да се искомплицира доколку ги употребите емоциите. Бидете реални кон соработниците. Оние кои се во брак или врска би требало да постапат практично или рационално за нивната комуникација да биде збогатена со емоции. Внимавајте на видот.

ДЕВИЦА

Интензивното дружење со пријателите ќе дадат размислување за промени, но тие нема да се одвиваат брзо. Слободните Девици ќе имаат можност да се најдат во паралелна врска. Потребна е регенерација на организмот низ физички вежби.

ТЕРЕЗИЈА

Треба да внимавате да не ја изгубите сегашната работа, но и парите. Морате да штедите, без оглед на тоа што ви се подготвува во иднина. Неодлучни сте. Секогаш сте во некоја дилема што да правите, дали да влегувате во врска, или не. Чувајте ги екстремитетите.

СКОРПИЈА

Важни контакти со влијателни и моќни лица, даваат просперитет кон остварување на целите. Зголемување на финансиите очекувајте. Добар ден за љубов. Може да уживате во љубовта со саканата личност. Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Важен ден за сите оние кои имаат состанок со странци. Би било пожелно да се свртите кон работи со органска храна или некое друго производство. Оние во брак или врска, може да се свртат кон слободен живот, што не е добро за заедницата во која се наоѓате. Покачена температура.

ЈАРЕЦ

Вие ќе бидете некој кој создава нови идеи. Добар ден за пари. Добар ден за фамилија и деца. Среќни сте кога се вашите сакани околу вас. Намалете со оброците навечер.

ВОДОЛИЈА

Имате силна ментална сила да почне се што сте замислиле. Искористетете ги богатите внатрешни ресурси. Партнерот понекогаш бара премногу од вас. Вие сте во прилика да давате само онолку колку што сметате дека треба. Опуштени сте. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ

Добро сте подготвени за работата која ви се нуди. Снаодливи сте. Нема да биде тешко да се споите со лица кои бараат многу и квалитетно. Ви се допаѓа еден Лав. Мислите дека со него може да играте на картата на нежност. Но, морате да покажете и „агресивен“ дел од себе. Замор ве стигнува.

Фото: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време