Дневен хороскоп за САБОТА, 5 декември 2020 година

Дознајте каков ден ве очекува

Лавовите се успешни на работа, скорпиите страдаат од здравје, раковите уживаат во љубовта, девиците се нервозни

ОВЕН

Ќе стапите во контакт со претставници на медиуми за време на кој ќе оставите одличен впечаток. Одредена личност е во вашиот ум. Проблемот е што не е слободна, така да не правите ништо. Здравјето е стабилно.

БИК

Фокусирани сте на нови деловни планови. Ги чувате во тајност затоа што не сакате некој да ја копира вашата идеја. Покажувате интерес за личност која не живее во вашата област. Не гледате на далечината како проблем. Ограничете го внесувањето слатки.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте во фаза на реализација на деловни идеи што сами сте ги смислиле. Вие сте задоволни затоа што тие ги даваат очекуваните резултати. Се двоумите дали да пристапите кон симпатијата и да предложите врска затоа што се плашите дека ќе ве отфрли. Можна е болка во ‘рбетниот столб.

РАК

Вашата посветеност, пристап кон работата и успесите се забележани од надлежните органи. Добивате нови обврски и поголема одговорност. Вие целосно се посветувате на вашата сакана личност. Потребна ви е емоционална безбедност. Здравјето е стабилно.

Прочитајте и: Не барајте момче во овие 4 хороскопски знаци

ЛАВ

Вие сте целосно фокусирани на деловни обврски. Сè оди точно како што планиравте. Вашиот поранешен партнер е на ум. Немате храброст да му се јавите. Здравјето е задоволително.

ДЕВИЦА

Тотално сте изненадени од ситуацијата на работа. Резултатите се далеку од очекувани, што ви се чини неверојатно. Не ви е јасно што се случило. Ве интересира мислењето на вашиот партнер за можноста да заминете во странство. Нервите се чувствителни.

ТЕРЕЗИЈА

Деловната состојба е стабилна и сè оди добро. Уживате во работата и можностите што ви ги овозможува. Имате погрешен пристап кон вашиот партнер. Вие се обидувате да му наметнете правила што тој одбива да ги прифати. Здравјето е солидно.

СКОРПИЈА

Конечно решавате деловен проблем што ве мачи долго време. Вие сте многу среќни за тоа. Одржувате редовна комуникација со симпатијата. Не сакате да брзате. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Запознавате личност од вашата професија. Имате впечаток дека можете да постигнете задоволителна меѓусебна соработка. Не сте сигурни дали треба да покажете отворен интерес за симпатијата бидејќи е ваш соработник. Ограничете го внесот на храна.

Жените родени во овие 4 хороскопски знаци секогаш се венчаат за богати мажи!

ЈАРЕЦ

Незадоволни сте од вашите финансии затоа барате спонзор. Одличен ден е да потпишете спонзорски договори. Уживате максимално во врската и се посветувате на партнерот. Можен е пад на расположението.

ВОДОЛИЈА

Незадоволни сте од тоа како се развива соработката со странките. Се грижите дека не можете да најдете заеднички јазик. Нема нови случувања во емоционалното поле, освен некоја опционална комуникација. Стомакот е чувствителен.

РИБИ

Фокусирани сте на деловни обврски и ги завршувате на време. Приливот на финансии дополнително ве мотивира да продолжите со исто темпо. Брачната врска е стабилна и ви обезбедува засолниште. Можни се проблеми со спиењето.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време